Nový Spark
venku od 2. května
Basák GUNS N‘ ROSES Duff McKagan přiveze sólovku na podzim do Brna!

Basák GUNS N‘ ROSES Duff McKagan přiveze sólovku na podzim do Brna!

Duff McKagan se proslavil nejvíce jako baskytarista ikony GUNS N‘ ROSES, ale hýčká si vlastní sólovou kariéru. Jako skladatel přijede představit svou poslední desku „Lighthouse“ 11. října do brněnského klubu Sono.

CD A LP DUFFA MCKAGANA NA SPARKSHOPU

Duffova výjimečná čtyřicetiletá hudební cesta ho zavedla od malých punkových klubů až po vyprodaná světová stadionová turné. Na této cestě se stal zakládajícím členem skupin Guns N' Roses a Velvet Revolver, spolupracoval s legendami jako Ozzy Osborne nebo Iggy Pop a vytvořil všestranný katalog sólového materiálu. Mezi miliony McKaganových fanoušků nepatří nikdo jiný než Bob Dylan. Ten muž má hudbu v kostech. A je jedno místo, kde ji dělá nejraději. Tam, kde se to všechno spojuje. Doma.

McKaganovo nové album „Lighthouse“ je domácí, srdečnou oslavou života v kruhu. Je to první kompletní výběr z více než 60 písní, které McKagan nahrál ve svém domácím studiu v Seattlu v letech 2019 až 2022. Střídavě osobní a filozofické, intimní a hymnické album zachycuje podstatu McKaganových čtyř desetiletí v tepajícím srdci americké hudby.

„Jsou to vlastně jen jednoduché punkové písničky,“ říká McKagan, „vyložené bez mého křiku. Ale témata jsou různorodá. Tím, že tahle deska začíná ódou na mou ženu a končí ódou na život, kodifikuje dvě věci, které mám nejraději...“


„Lighthouse“ ukazuje všechny stránky McKaganova nadání pro skvělé americké písničkářství. Chvíle klidného, akustického hledání duše ustupují energickému, tvrdému rock and rollu. McKaganův studiový zvuk doplňují kytary Tima DiJulia, klávesy Tima Burnse a bicí Jamieho Douglasse. A v průběhu desky se objevují i nezapomenutelné příspěvky McKaganových přátel a vrstevníků. Na albu „Hope“ se o bicí stará veterán a spolupracovník Paula McCartneyho Abe Laboriel Jr. a Slash obstarává sladkou, melodickou sólovou kytaru. Jerry Cantrell se objevuje v hluboce filozofické skladbě „Just Don’t Know“. Album uzavírá nezapomenutelná mluvená repríza skladby „Lighthouse“ od Iggyho Popa.

Duffovo hudební mistrovství a pohodu si vychutnáme v Brně 11. října v klubu s vyhlášeným zvukem, Sono na ulici Veveří 113.

Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
28.05. BRUCE SPRINGSTEEN, THE E STR
31.05. METALFEST OPEN AIR
04.06. STING
06.06. NICKELBACK
12.06. ROCK FOR PEOPLE
13.06. BRUJERIA
17.06. ALICE COOPER
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
04.07. SMASHING PUMPKINS
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace