Nový Spark
venku od 1. února
Basinfire 2023: Headlinerem neděle je Peter Tägtren s PAIN

Basinfire 2023: Headlinerem neděle je Peter Tägtren s PAIN

Rozpis kapel do jednotlivých dnů Basinfirefestu již známe. Exkluzivní headliner GHOST a CLAWFINGER hrají už ve čtvrtek, v pátek to jsou DARK TRANQUILLITY a FLOTSAM AND JETSAM, v sobotu VILLE VALO a AIRBOURNE, v neděli jako headliner vystoupí PAIN a FEVER 333.

Pokud byste od Petera Tägtrena (s HYPOCRISY hraje na Brutal Assaultu) chtěli slyšet celý příběh vzniku PAIN, byl by krátký a přímočarý: „PAIN bylo jen moje f-ckování ve studiu, které přerostlo v kapelu.“

PAIN vznikli v roce 1996 původně jako one-man projekt tohoto muzikanta a producenta, jehož myšlenkou bylo spojit heavy metal s technem a industriálními vlivy. Není divu, metal byl na útlumu a nebyl tehdy lepší nápad než komicky roztančenou a raveující Evropu konfrontovat s mixturou elektra a metalu. A vidíte. Nakonec nešlo o jednorázovou akci, neb PAIN natočili 8 alb a mnoho známých a milovaných hitů jako „End Of The Line“, „Shut Your Mouth“, „Same Old Song“, „Follow Me“, „Coming Home“ a mnoho dalších.

Do žebříčků a postu významné koncertní kapely však PAIN katapultovala třetí nahrávka „Nothing Remains the Same“ (2002), neb obsahovala zmíněný hit „Shut Your Mouth“.

V mezičase Peter ještě rozjel LINDEMANN, projekt se zpěvákem RAMMSTEIN, a nahrál s ním dvě alba, mezi jeho poslední produkci můžeme zahrnout poslední desku JOE LYNN TURNERa. Nyní ale zas nastal čas PAIN. A že na Basinu nezůstane jen u prověřených hitů, jasně hovoří dva poslední singly. Dávají jasně najevo, že plány PAIN do budoucna jsou velké. A vy se na chvíli budete moci stát jejich součástí, neb to, co umí PAIN na studiových nahrávkách, tedy unést posluchače do svého vesmíru, to samé umí naživo - proto je každá jejich show strhujícím zážitkem!

Limitovaná edice lístků u nás na Sparkshopu!

BASINFIREFest 2023 má však v prodeji i vstupenky na jednotlivé dny festivalu (program níže), kdy se na něj lze vydat i jen tak na otočku za pouhých 1000 Kč. No řekněte, zajet si např. na GHOST pod hvězdnou oblohou a vidět u toho další desítku kapel za tisícovku? To nemá konkurenci!

Mezi další hvězdy Basinfiru patří už zmínění GHOST, australská hardrock mašina AIRBOURNE, jedna z nejvýraznějších metalových kapel PARADISE LOST, jejichž hudba definovala gotický subžánr metalu, veteráni a průkopníci crossoveru CLAWFINGER či duo thrasherů FLOTSAM AND JETSAM z USA a němečtí klasici TANKARD, kteří ve Spáleném Poříčí budou slavit 40. výročí od svého vzniku. Dále melo deathová ikona DARK TRANQUILLITY, další ze synonym devadesátek PRO-PAIN, dojde ale i na zpestření v podobě středověké folk/darkwave hudby s moderními vlivy. Tu představí FAUN. V sestavě jsou též progové hvězdy HAKEN, mladá pětice a kapela čítající syny slavných SlipKnot VENDED nebo nezastavitelná smršť energie s unikátním zvukem rebelie, kde se mísí hardcore-punk, rap, nu-metal a elektronika FEVER 333.

Více na www.basin.cz

Nový Spark
venku od 1. února
Kalendář akcí
25.02. CRADLE OF FILTH, WEDNESDAY 13
25.02. LIONHEART, SUICIDE SILENCE, KUBLAI KHAN TX, PALEFACE, SWISS
01.03. HEĽENINE OČI
01.03. PROTHEUS, KOMUNÁL
01.03. CITRON
02.03. CITRON
02.03. ATHEIST, CRYPTOPSY
02.03. PROTHEUS, KOMUNÁL
03.03. ATHEIST, CRYPTOPSY
06.03. AMARANTHE, DRAGONFORCE, INFECTED RAIN
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace