Nový Spark
venku od 1. června
Basinfire 2023: Headlinerem neděle je Peter Tägtren s PAIN

Basinfire 2023: Headlinerem neděle je Peter Tägtren s PAIN

Rozpis kapel do jednotlivých dnů Basinfirefestu již známe. Exkluzivní headliner GHOST a CLAWFINGER hrají už ve čtvrtek, v pátek to jsou DARK TRANQUILLITY a FLOTSAM AND JETSAM, v sobotu VILLE VALO a AIRBOURNE, v neděli jako headliner vystoupí PAIN a FEVER 333.

Pokud byste od Petera Tägtrena (s HYPOCRISY hraje na Brutal Assaultu) chtěli slyšet celý příběh vzniku PAIN, byl by krátký a přímočarý: „PAIN bylo jen moje f-ckování ve studiu, které přerostlo v kapelu.“

PAIN vznikli v roce 1996 původně jako one-man projekt tohoto muzikanta a producenta, jehož myšlenkou bylo spojit heavy metal s technem a industriálními vlivy. Není divu, metal byl na útlumu a nebyl tehdy lepší nápad než komicky roztančenou a raveující Evropu konfrontovat s mixturou elektra a metalu. A vidíte. Nakonec nešlo o jednorázovou akci, neb PAIN natočili 8 alb a mnoho známých a milovaných hitů jako „End Of The Line“, „Shut Your Mouth“, „Same Old Song“, „Follow Me“, „Coming Home“ a mnoho dalších.

Do žebříčků a postu významné koncertní kapely však PAIN katapultovala třetí nahrávka „Nothing Remains the Same“ (2002), neb obsahovala zmíněný hit „Shut Your Mouth“.

V mezičase Peter ještě rozjel LINDEMANN, projekt se zpěvákem RAMMSTEIN, a nahrál s ním dvě alba, mezi jeho poslední produkci můžeme zahrnout poslední desku JOE LYNN TURNERa. Nyní ale zas nastal čas PAIN. A že na Basinu nezůstane jen u prověřených hitů, jasně hovoří dva poslední singly. Dávají jasně najevo, že plány PAIN do budoucna jsou velké. A vy se na chvíli budete moci stát jejich součástí, neb to, co umí PAIN na studiových nahrávkách, tedy unést posluchače do svého vesmíru, to samé umí naživo - proto je každá jejich show strhujícím zážitkem!

Limitovaná edice lístků u nás na Sparkshopu!

BASINFIREFest 2023 má však v prodeji i vstupenky na jednotlivé dny festivalu (program níže), kdy se na něj lze vydat i jen tak na otočku za pouhých 1000 Kč. No řekněte, zajet si např. na GHOST pod hvězdnou oblohou a vidět u toho další desítku kapel za tisícovku? To nemá konkurenci!

Mezi další hvězdy Basinfiru patří už zmínění GHOST, australská hardrock mašina AIRBOURNE, jedna z nejvýraznějších metalových kapel PARADISE LOST, jejichž hudba definovala gotický subžánr metalu, veteráni a průkopníci crossoveru CLAWFINGER či duo thrasherů FLOTSAM AND JETSAM z USA a němečtí klasici TANKARD, kteří ve Spáleném Poříčí budou slavit 40. výročí od svého vzniku. Dále melo deathová ikona DARK TRANQUILLITY, další ze synonym devadesátek PRO-PAIN, dojde ale i na zpestření v podobě středověké folk/darkwave hudby s moderními vlivy. Tu představí FAUN. V sestavě jsou též progové hvězdy HAKEN, mladá pětice a kapela čítající syny slavných SlipKnot VENDED nebo nezastavitelná smršť energie s unikátním zvukem rebelie, kde se mísí hardcore-punk, rap, nu-metal a elektronika FEVER 333.

Více na www.basin.cz

Nový Spark
venku od 1. června
Kalendář akcí
02.06. METALFEST OPEN AIR
02.06. MÖTLEY CRÜE
04.06. TENACIOUS D
06.06. EXODUS
07.06. SCORPIONS
12.06. PANTERA
22.06. BASINFIRE 2023
30.06. PRO-PAIN, DEADPOINT
01.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
02.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace