Nový Spark
venku od 3. června
Květnový Spark s robotickou tváří

Květnový Spark s robotickou tváří

V letošním roce si připadám jako zálesák, který si pravidelně dělá hluboké zářezy na své hrbolaté, popraskané a časem vyztužené pažbě.

Po březnové novince od JUDAS PRIEST přicválali se svou sedmnáctou deskou i legendární ACCEPT. Dnes promíchaná německo-americká formace s nástupem zpěváka Marka Tornilla vydává desky s pravidelnou samozřejmostí jako fortelně zpracované německé zboží. Vždy je ale každé jejich album očekáváno s vášnivým zájmem oddaného publika. ACCEPT představí o prázdninách svou novinku na festivalu Masters of Rock, ale dvojice Wolf Hoffmann a Mark Tornillo, s nimiž mluvila Lucka Mařanová, je vám k dispozici už nyní, aby vás provedla nejen labyrintem inspirace, technologického pokroku a nezlomného ducha rocku.

Sebastian Baltes, syn legendárního baskytaristy ACCEPT Petera Baltese, se potatil a vede klikatým pohořím rockové hudby, plným nástrah a výzev, svou vlastní kapelu HOWLING GIANT. V rozhovoru s Kamilem Dočkalem odkrývá také své vzpomínky na dobu, kdy byl jeho táta součástí metalové legendy. V rubrice Deep Look Inside vám svou duši otevře zpěvačka a kytaristka Lzzy Hale z HALESTORM, která v době, kdy mluvila se zpěvačkou Viktorií Surmovou, ještě nevěděla, že si zazpívá se SKID ROW. Svůj velký hudební příběh položil na oltář rubriky Galerie Titánů Marko Hietala. Kultovní baskytarista a zpěvák, jehož popularita mezi fanoušky NIGHTWISH je neochvějná i v době, kdy už součástí kapely není, vystoupí společně s bývalou zpěvačkou NIGHTWISH Tarjou na letošním Metalfestu.

Ze zcela jiného těsta je frontman irských PRIMORDIAL A. A. Nemtheanga, který v hlubokém a přemýšlivém rozhovoru o hudbě své kultovní kapely a stavu světa rozmlouvá s Vaškem Tesařem na čtyřech stranách v rubrice Holocaust Nightmare. A mimo jiné říká: „Pokud lidi budou pokračovat v tom, co dělali posledních pár let, tedy náměsíčně kráčet vstříc autoritářství, vzdávat se svých občanských svobod a své tělesné i digitální autonomie, čeká nás konec.“ Tak snad to nakonec nebude tak horké.

Přeji vám příjemný čas strávený ve společnosti květnového Sparku a za měsíc se opět setkáme.


Nový Spark
venku od 3. června
Kalendář akcí
23.06. DROPKICK MURPHYS, BAD RELIGION, AGNOSTIC FRONT
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
27.06. BOSTON MANOR
30.06. EXTREME, RICHIE KOTZEN
03.07. OBSCENE EXTREME
03.07. ROD STEWART
04.07. SMASHING PUMPKINS
11.07. ROYAL BLOOD
11.07. MASTERS OF ROCK
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace