Nový Spark
venku od 3. června
Biografie legendárního kytaristy JUDAS PRIEST: Jak K.K. bojoval proti názvu patnáctého alba

Biografie legendárního kytaristy JUDAS PRIEST: Jak K.K. bojoval proti názvu patnáctého alba

V novém miléniu byl Downing v kapele stále více nespokojený. Postupně začal bojovat téměř se všemi členy kapely i managementem. Rozpory se ovšem objevovaly i v klíčových tvůrčích aspektech.

Nelíbilo se mi, že by název alba měl obsahovat slovo „odplata“ (Retribution). Nevím, proč bychom měli někomu něco oplácet nebo se mstít. Navíc mi to prostě nepasovalo k JUDAS PRIEST. Chtěli jsme se vrátit do starých dobrých časů, a tohle šlo jednoznačně v opačném směru.

Navíc se mi v tom slově nelíbila ona úzkost, která rozhodně nebyla přítomná v nahraných skladbách. Měla to být grandiózní oslava. Asi jako když se AC/DC vrátili zpátky na výsluní s vynikajícím „Back in Black“.

Odplata symbolizovala hořkost, a to se mi opravdu nelíbilo. Když se do názvu dostalo ještě slůvko „angel“, trochu to obrousilo mou nespokojenost.

O těžkém hledání kompromisu se dočtete v autobiografii K.K. Downing Heavy Duty: Dny a noci v Judas Priest, kterou seženete exkluzivně na Sparkshopu.

Nový Spark
venku od 3. června
Kalendář akcí
07.08. BRUTAL ASSAULT
07.08. MR. BIG
10.08. PIXIES
15.08. ROCK CASTLE
18.08. MISERY SIGNALS, RENOUNCED
22.08. BORN OF OSIRIS
07.09. HEILUNG, ZEAL & ARDOR
08.09. OVERKILL
09.09. VAMPIRES EVERYWHERE!, PSYCHO VILLAGE
09.09. OVERKILL
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace