Nový Spark
venku od 2. května
BLACK TIGER: Rock pro dospělé s bombastickým zvukem

BLACK TIGER: Rock pro dospělé s bombastickým zvukem

Olomoučtí BLACK TIGER jsou jedni z mála, kteří se u nás věnují hudebnímu žánru AOR – tedy Adult Oriented Rocku. Kapela za dobu své existence vydala tři EP, jež získala pozitivní recenze v prestižních časopisech. Loni vyšla konečně také první řadovka "Black Tiger".

V roce 2017 pak skupina spojila své síly se světově uznávaným italský kytaristou a producentem Mariem Percudanim, (HARDLINE a HUNGRYHEART), jež má na svém kontě spolupráci se světovou špičkou melodického rocku (namátkou s Jimem Peterikem ze SURVIVOR nebo Tedem Poleym z DANGER DANGER) a pod jeho producentským vedením natočila v Itálii, ve studiu Tanzan Music svoje debutové album.

Na desce se představí i několik zajímavých zahraničních hostů, vedle Maria Percudaniho např. Dan Reed (DAN REED NETWORK), Josh Zighetti (HUNGRYHEART), Giulio Garghentini nebo saxofonista Alessandro Moro. Deska vyšla celosvětově 12. října na značce Freemood/Tanzan Music a první ohlasy na ni, zejména ze zahraničí, jsou velmi pozitivní.

Na české poměry se jedná o album nečekané. Najdeme na něm deset původních skladeb, které se žánrově pohybují mezi AOR a melodickým hardrockem, s důrazem na silné melodie, bohaté aranže, energické kytary vhodně doplněné klávesami a mohutný moderní zvuk, který ale ctí tradice žánru. Vydání alba doprovází video k singlu „Don't Leave Me“.

Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
31.05. Metalfest Open air
01.06. Sorfest
01.06. Legendy 10
03.06. Alice in Chains, Black Rebel Motorcycle Club
04.06. Tool
04.06. Slayer
06.06. Smashing Pumpkins
07.06. Rock im Park
08.06. Československý Rockfest
09.06. Nunslaughter, Disparage, Inferia, Blodride
A co FAKKER!?