Nový Spark
venku od 1. června
Blackosh po jedenácti letech vydává nové album CALES

Blackosh po jedenácti letech vydává nové album CALES

Po vydání vinylového singlu dnes už česko-švédské kapely CALES, který v loňském roce realizoval label Gothoom productions, je nyní venku sedmé album s názvem „Chants Of Steel“ na audiokazetě prostřednictvím německých Darkness Shall Rise productions. V březnu 2023 pak album vyjde taky na CD pod norským labelem Edged Circle Productions.

Dle kapelníka Blackoshe je „Chants of Steel“ pravděpodobně nejtvrdším a nejrychlejším albem v diskografii CALES, čerpajícím vlivy od SLAYER a BATHORY, ovšem v klasickém epicko-pohanském podání. S tím ladí i lyrika ovlivněná severskou mytologií a skaldickou poezií.

„Severské mýty jsou prostě neodolatelné tím jak jsou ohromně divoké, nesmírně magické a také poměrně dějově rozsáhlé. Stále mě přitahují a nacházím v nich inspiraci optimálně vhodnou pro druh hudby kterou vytvářím,“ říká Blackosh, jehož v sestavě doplňuje bicmen Honza Kapák (BOHEMYST, GRIDE, ad.) a basák Peter Svensson (AMAUROT, CULT OF THE FOX, ad.). Další švédskou stopu na počinu zanechal hostující Hellbutcher z NIFELHEIM, jejichž je Blackosh od roku 2019 součástí.

Nový Spark
venku od 1. června
Kalendář akcí
27.06. BLUDFEST 2026: YUNGBLUD, BIFFY CLYRO, PRIMAL SCREAM
29.06. DOGSTAR
30.06. ALICE COOPER
02.07. A PERFECT CIRCLE
06.07. ZZ TOP
07.07. IDLES
16.07. MASTERS OF ROCK
02.08. JUDAS PRIEST
12.08. ALIEN ANT FARM
04.09. METAL!!! 2026
A co FAKKER!?
logo