Nový Spark
venku od 30. října

Bleskovky pro 21. 10. 2014

Darkmetalisté AGATHODAIMON se rozpadli. Alespoň prozatím, nevylučují totiž, že se někdy v budoucnu dají zase dohromady. V současnosti se však členové kapely chtějí víc věnovat svým rodinám a osobnímu životu.


Deathmetaloví veteráni MALEVOLENT CREATION se upsali labelu Century Media Records a příští rok u něj vydají nové album.


Smutné zprávy, 14. října zemřel Isaiah Owens, někdejší klávesák THE MARS VOLTA. V současnosti hrál s Jackem Whitem, s nímž se v době smrti nacházel na turné. Owensovi bylo pouhých 38 let, skolik ho infarkt.


PAPA ROACH prozradili, že jejich novinka „F.E.A.R.“ bude obsahovat příspěvky od Marii Brink z IN THIS MOMENT a rappera Royce da 5´9´´, který vystupuje například s Eminemem. „F.E.A.R.“ vyjde 27. ledna 2015.


Polští deathmetalisté HATE oznámili, že jejich nové album „Crusade : Zero“ vyjde 25. ledna 2015. Ještě letos jednu z tuctu nových skladeb vyberou a natočí k ní video.


Bývalý bubeník MUSTASCH Danne McKenzie, Nicke Borg z BACKYARD BABIES anebo JP White z VAINS OF JENNA se sešli v projektu DENIMGOAT. 19. listopadu se budou prezentovat prvním singlem „I Need to Know“, který jim nahrával Fred Estby z DISMEMBER.


Švédské retro rockery GRAVEYARD opustil basák Rikard Edlund. Kapela mezitím pokračuje v práci na novém albu.


Maynard James Keenan prodává svou rezidenci na úpatí Hollywood Hills s výhledem na známé panorama nápisu „HOLLYWOOD“. Ať už máte přebytečných 2,37 milionů amerických dolarů, či nikoliv, jak si frontman TOOL bydlel, můžete vidět zde .


Ozzy Osbourne má aktuálně venku výběrovku „Memoirs of a Madman“, ovšem pomalu už přemýšlí, jak bude vypadat jeho příští sólová řadovka. Prý už pro ni pomáhal složit tři skladby. Nevyjde však dřív jak za tři roky.


FIVE FINGER DEATH PUNCH jsou sice zaneprázdněni přípravami nového materiálu, jejich zpěvák Ivan Moody však i přesto pracuje na sólovém albu. A to do té míry, že už má jasno, kdo mu s ním pomůže – budou to bubeník DEVILDRIVER John Boecklin a renomovaný producent a bývalý kytarista MACHINE HEAD Logan Mader. Materiál prý ale vyjde „až nastane ten správný čas“.


DIABLO SWING ORCHESTRA (foto) připravují čtvrté studiové album a ačkoliv k němu nezveřejnili žádné další podrobnosti, pustili do světa singl „Jigsaw Hustle“. Je to docela diskoška...

Nový Spark
venku od 30. října
Kalendář akcí
30.10. LIVESTREAM PUSCIFER
30.10. LIVESTREAM CRADLE OF FILTH
31.10. LIVESTREAM MOONSPELL
31.10. LIVESTREAM CODE ORANGE
05.11. Nick Cave Alone at Alexandra Palace v kinech
05.11. LIVESTREAM PARADISE LOST
04.12. ELVENKING, LAST DAYS OF EDEN
18.12. LIVESTREAM TRANS SIBERIAN ORCHESTRA
12.03. APOCALYPTICA, EPICA
13.03. PRIMAL FEAR
A co FAKKER!?