Nový Spark
venku od 2. října
Bleskovky pro 4. 3. 2015

Bleskovky pro 4. 3. 2015

MÖTLEY CRÜE 31. prosince letošního roku odehrají poslední koncert své kariéry a pak prý máme vyhlížet sólové aktivity jednotlivých členů. Velká očekávání máme hlavně od kytaristy Micka Marse (foto). Ten nejenže dlouhodobě pracuje na své historicky první sólovce, ale v plánu je prý i spolupráce se zpěvákem Johnem Corabim, který v MÖTLEY CRÜE v devadesátých letech zaskakoval za Vince Neila.


Deathmetalisté MALEVOLENT CREATION dokončili práce na novém albu „Dead Man´s Path“. Vyjde v průběhu roku.


I když o Belgičanech GOD DETHRONED nebylo delší dobu slyšet, kapela nejenže přijede na Brutal Assault, ale chce letos nahrát i nové album.


Thrashoví veteráni FLOTSAM AND JETSAM v květnu načnou další evropské turné, které je zavede 27. května i do pražské Modré Vopice, přičemž na něm možná představí i nějaké čerstvé kousky z připravovaného alba.


LEAVE´S EYES jsou zase ve studiu a nahrávají nástupce alba „Symphonies of the Night“ vydaného v roce 2013.


Nader Sadek, chlapík, který se v minulosti staral o vizuální prezentaci MAYHEM, je bez kapely. Ta ho opustila, zdá se proto, že egyptský rodák byl až příliš velký autoritář. Nebyla přitom vůbec marná, pod vlajkou NADER SADEK totiž koncertovali frontman CATTLE DECAPITATION Travis Ryan, bývalý zpěvák MORBID ANGEL Steve Tucker, bývalý kytarista MAYHEM Rune Eriksen nebo bubeník CRYPTOPSY Flo Mounier. Sadek k tomu dodal: „NADER SADEK není kapela, nikdy nebyla a nikdy nebude. Sestava nikdy nebude stabilní, bude se vyvíjet a měnit dle mě. To já jsem Nader Sadek. Už jsem s těma lidma nechtěl dál pracovat. Chci dát šanci dalším, i když méně známým talentům,“ napsal suverénně Sadek. Každopádně, má co dělat, už v dubnu se má totiž objevit na festivalu Neurotic Deathfest.


Druhé sólové album kytaristy ALTER BRIDGE a CREED Marka Tremontiho vyjde pod hlavičkou TREMONTI a názvem „Cauterize“ v květnu.


Podle Larse Ulricha má METALLICA pro své nové album připravených dvacet songů. V „brzké budoucnosti“ prý začne s jejich předprodukcí.


ARMORED SAINT před časem slíbili, že na jejich nové album nebudeme muset čekat deset let, a slib plní. Novinka „Win Hands Down“ jim vyjde 2. června, tedy po pěti letech.

Nový Spark
venku od 2. října
Kalendář akcí
24.10. CELLAR DARLING, FOREVER STILL
24.10. The Rasmus
25.10. BRUCE DICKINSON: WHAT DOES THIS BUTTON DO?
25.10. The Unity
26.10. The Unity
28.10. Victims, Svalbard
29.10. THE EXPLOITED
30.10. Heilung
31.10. Volbeat, Baroness
01.11. Kissin' Dynamite
A co FAKKER!?