Nový Spark
venku od 2. května
BLOOD FOR BLOOD se rozešli se zpěvákem

BLOOD FOR BLOOD se rozešli se zpěvákem

S ohledem na nedávné události zrušili BLOOD FOR BLOOD plánované koncerty a budoucnost kapely je v nejbližší době velmi nejasná. Důvodem odluky je Medinovo trestní stíhání, jehož povaha kapelu citelně zasáhla. Podle některých zdrojů se jedná o znásilnění třináctileté dívky, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na 10 let.

Ve včerejším prohlášení kapely se mimo jiné uvádí:

„Zhruba před měsícem jsme se dozvěděli o závažných obviněních proti našemu zpěvákovi, Ericku Medinovi. Na základě těchto informací jsme okamžitě zrušili koncerty plánované v Bostonu a v New Yorku na příští víkend.

Od momentu, kdy jsme se o obviněních dozvěděli, jsme se k celé záležitosti nevyjadřovali, protože nás šokovala a osobně se nás hluboce dotkla. Nechtěli jsme se také nechat zatáhnout do drbů, pomluv a domněnek. Doufali jsme zároveň, že mezitím získáme více informací. Nikdo z nás v té době u celé záležitosti nebyl a o případu jsme se dozvěděli až měsíc poté, co vyšel najevo.

… Tahle kapela si procházela nejrůznějšími problémy a osobními krizemi, ale na takovouto situaci jsme nikdo nebyl připraven. A protože jsme se na jejím vzniku nepodíleli a můžeme jen na ni reagovat, musíme sdělit následující.

Nepochybujte o tom, že povaha činu, ať už domnělého nebo skutečného, je urážkou všeho, co tahle kapela představuje. Někteří z jejích členů byli sami jako děti zneužíváni a týráni. NIKDY bychom takové chování nemohli ignorovat, přehlížet, nebo s ním být dokonce spojováni. V současné době se cítíme příliš citově vyčerpáni na to, abychom mohli plánovat budoucnost kapely, ale s ohledem na povahu obvinění není možné pokračovat s někým, kdo takovým obviněním čelí. Jinými slovy, ať už je budoucnost BLOOD FOR BLOOD jakákoliv, nebude nadále spojována s Erickem „Buddhou“ Medinou. Velmi se omlouváme všem, kdo se touto situací cítí být zasaženi.

… A konečně, jak již bylo řečeno, nejsme teď schopni plánovat další budoucnost kapely. V této fázi bychom ale rádi připomněli skutečnost, že BLOOD FOR BLOOD vždy představovali příběh White Trash Roba, z jeho pohledu a jeho slovy!

… Zdá se, že od chvíle, kdy událost vyšla najevo, hardcoreová scéna chápe, že zbytek kapely není do události zapojen a nenese za ní vinu, za což jsme opravdu vděční. Nicméně jsme zaregistrovali některé komentáře, v nichž lidé vyjadřují lítost nad tím, že nás kdy podporovali nebo že si nechali slova či vizualizaci BLOOD FOR BLOOD vytetovat na tělo.

Musíme tedy znovu zdůraznit, že za celých posledních 16 let je autorem VŠECH textů a hudby BLOOD FOR BLOOD Rob! A tato hudba i texty jsou proto i dnes stejně upřímné a poctivé, jako byly ještě před měsícem.

Ještě jednou se všem, kterých se tato událost dotkla, hluboce omlouváme.“

Myslím, že dalšího komentáře není třeba. BLOOD FOR BLOOD jsem měla možnost nejen vidět loni na With Full Force, ale s celou kapelou strávit nějakou tu hodinu v jejich tourbuse při rozhovoru s Billym Graziadei, který jim na turné vypomáhá. Samozřejmě je i mě celé situace opravdu líto.

Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
21.05. Rings of Saturn, Necrogoblikon, Mental Cruelty, Left To The Wolves, Harbinger
26.05. Svartidaudi, Saturnalia Temple Almyrkvi
31.05. Metalfest Open air
01.06. Sorfest
01.06. Legendy 10
03.06. Alice in Chains, Black Rebel Motorcycle Club
04.06. Tool
04.06. Slayer
06.06. Smashing Pumpkins
07.06. Rock im Park
A co FAKKER!?