Nový Spark
venku od 2. května
BOLT THROWER se oficiálně rozpadají

BOLT THROWER se oficiálně rozpadají

Metalovou scénu nyní opouští jedno z nejdůležitějších a nejrespektovanějších deathmetalových seskupení všech dob - britští veteráni BOLT THROWER. Před rokem zemřel bubeník Martin ‘Kiddie’ Kearns (38) a kapela se rozhodla, že bez něj nebude dále pokračovat. Dojemné, ale také i velmi smutné vyjádření kapely si můžete přečíst níže:

Rádi bychom všem poděkovali za jejich podporu v těchto posledních dvanácti měsících. Spolu s Kiddieho rodinou jsme se rozhodli, že ponecháme jeho nečekanou smrt soukromou záležitostí. Teď jen žádáme o trochu času abychom se s tím vypořádali.

Kiddie se k nám přidal v roce 1994, když mu bylo teprve sedmnáct let, nicméně ihned vylepšil BOLT THROWER jako kapelu. Nikdo nebyl více loajálním a pyšnějším, že může být součástí BOLT THROWER. Strávili jsme spolu více jak 20 let cestováním kolem světa, s třemi různými vokalisty, ale Kiddie byl pro nás vždy více než pouhým bubeníkem. Takže když jsme nesli jeho rakev na jeho poslední místo odpočinku, pozice bubeníka BOLT THROWER byla pohřebená s ním. On byl, a navždy zůstane bubeníkem BOLT THROWER, naši hybnou silou a naším kamarádem.

A co se týče zbytku, tak pro nás byli BOLT THROWER životním stylem přes 30 roků. Nikdy jsme nebyli motivováni penězi, slávou či egem, ale vlastními principy a hodnotami, které nás provázely životem a sblížili nás jako přátelé.

Rád bych tedy poděkoval BOLT THROWER za jejich třicetiletou službu, během které nevydali ani jedno slabé album. Těžko se mi hledá další kapela, která zářila takovouto pracovitostí, perfekcionismem, bratrstvím a nikdy nebyla z cesty svedena žádným trendem, penězi nebo slávou. Vyberte si tedy vaše oblíbené BOLT THROWER album, zvyšte volume na max a rozlučte se s jednou z nejlepších deathmetalových kapel v dějinách. Semper Fi!

RIP Martin ‘Kiddie’ Kearns

RIP Bolt Thrower

Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
31.05. Metalfest Open air
01.06. Sorfest
01.06. Legendy 10
03.06. Alice in Chains, Black Rebel Motorcycle Club
04.06. Tool
04.06. Slayer
06.06. Smashing Pumpkins
07.06. Rock im Park
08.06. Československý Rockfest
09.06. Nunslaughter, Disparage, Inferia, Blodride
A co FAKKER!?