Nový Spark
venku od 31. května
Bounty Rock Café Open Air: Záruka bigbítové kvality už poosmé

Bounty Rock Café Open Air: Záruka bigbítové kvality už poosmé

Olomoucká Korunní pevnůstka je mezi rockovými fanoušky minimálně po celé republice pojem. Kolik úžasných koncertů už tady bylo, kolik světových kapel a muzikantů už tady zahrálo...

Jethro Tull, Uriah Heep, Stromboli, Pražský výběr, Billy Talent… Kromě místa konání mají parádní bigbítové zážitky ještě jedno společné. Stojí za nimi agentura BRC Promotion Pavla Vysloužila a Dušana Neumanna, která pořádá akce a festivaly nejen zde, ale i po celém Česku. Dušan Neumann je navíc majitel vyhlášeného olomouckého klubu Bounty Rock Café. A našli bychom i další zásadní pojítko – festival Bounty Rock Café Open Air. Letos 16. června se uskuteční už osmý ročník. A pokud milujete bigbít, není co řešit, měli byste do Olomouce zajet.

Když Dušan Neumann před osmi lety pořádal první ročník Bounty Rock Café Open Air, ani si nemyslel, že akce, která u nás každoročně zahajuje sezonu open air festivalů, naroste do takových rozměrů. „Tehdy mě napadlo, že bych po vzoru brněnského klubu Stará Pekárna zkusil udělat menší open air. Pozval jsem nějaké revivalové kapely a dopadlo to hodně dobře. Přišlo asi tisíc lidí. A protože jsem si to vždycky sám přál a říkali mi to i kamarádi, zkusil jsem pak něco většího. Místo revivalů jsem začal zvát opravdu zajímavou muziku a kapely, které jsem chtěl vždycky v Olomouci vidět,“ vzpomněl na samotné začátky Dušan Neumann.

Ten, kdo Dušana zná, ví, že rockovou muziku vášnivě miluje. Podle toho vypadal a vypadá jak nabitý program v klubu Bounty Rock Café, tak hlavně line-up červnového festivalu. Vždycky ale myslel v první řadě na kvalitu. „Na všech festivalech se kapely opakují - Kryštof, Chinaski, Mandrage a Sto zvířat. Touhle cestou jsme nechtěli jít. Hledáme opravdu kvalitní věci, které jinde v Česku těžko uvidíte,“ zdůraznil. Do Olomouce tak přijeli třeba Jethro Tull, Uriah Heep, hrála tady americká hvězda Beth Hart, bývalý člen Scorpions Uli Jon Roth nebo britské rockerky Girlschool, němečtí Beyond the Black a samozřejmě to nejlepší, co nabízí česká rocková muzika – od Stromboli přes Dana Bártu, Alici nebo Citron až ke kapelám Votchi nebo minus123minut. Kvalita muzikantů byla prvořadá i při sestavování letošního, osmého ročníku Bounty Rock Café Open Air. V areálu Korunní pevnůstky se třetí červnovou sobotu vystřídá sedm kapel a bude to strhující proud vokálního a instrumentálního mistrovství. Jak taky jinak shrnout program, který zahrnuje proslulý band The Magic of Santanta, blues rockového kouzelníka Ryana McGarveyho, českou kapelu snů Supergroup, progresivní Dymytry, bývalého zpěváka Rainbow Doogieho Whitea, dánskou smršť Blindstone a legendární olomoucký metalový band Skramasax.


Když má odpovědět na otázku, na kterou kapelu se letos nejvíc těší, těžko se Neumannovi vybírá. „Těším se na všechna vystoupení, každé je trochu žánrově jiné. Ale každopádně večerními hvězdami budou The Magic of Santana a blues rockový kytarový virtuos a bravurní zpěvák Ryan McGarvey. V The Magic of Santanta budou zpívat dlouholetí originální Santanovi zpěváci Alex Ligertwood a Tony Lindsay, který je navíc jedenáctinásobný držitel ceny Grammy. A Ryan McGarvey sice ještě neměl třicet, ale už je jednou z největších blues rockových osobností. Důkazem je dlouhý seznam různých ocenění. Ačkoliv je samouk, posbíral už skoro dvacet různých cen,“ upozornil.

Letos se každopádně do Olomouce sjedou virtuózní muzikanti. „Málokdo asi bude protestovat, když řeknu, že bývalý člen Rainbow Doogie White patří k nejlepším rockovým zpěvákům nebo že v české Supergroup se sešli skuteční mistři svých nástrojů Pavlíček, Střihavka, Dragoun, Hrubý, Kulhánek a Meier,“ myslí si pořadatel festivalu Bounty Rock Café Open Air.

Osmý ročník rockového svátku se uskuteční v sobotu 16. června 2018. Vstupenku v ceně 699 korun lze koupit v předprodeji v sítích TicketStream, GoOut a Ticketportal nebo v klubu Bounty Rock Café. Přímo na místě bude lístek stát o stovku víc.

Nový Spark
venku od 31. května
Kalendář akcí
19.06. Kiss, ZZ Top
21.06. Death Coffee Party
21.06. Billybio
22.06. Lavorovica Fest
22.06. Amity Affliction, Cane Hill
22.06. Dead Kennedys
22.06. Bounty Rock Café Open air
24.06. Disturbed
25.06. Mystic Fest
25.06. Phil Collins
A co FAKKER!?