Nový Spark
venku od 2. května
Brněnští PANOPTIKUM představují „Mantichoru“

Brněnští PANOPTIKUM představují „Mantichoru“

Brněnští PANOPTIKUM, známí svou hudební nezařaditelností, unikátním vystupováním a neotřelým pojetím psychedelie, přichází s dlouhohrajícím debutem. Vypuštěním singlu „Robert Washington“ se spouští mašinérie, která vyústí ve vydání tajemně nazvaného alba „Mantichora“.

Deska vznikla v legendárním Golden Hive Studiu pod dohledem neméně renomovaného Amáka. Na osmidenním nahrávání se kromě členů kapely podíleli také do podvědomí českých westernových fanoušků zarytý Ladislav Županič, Barbora Magulová nebo bubeník MUCHY a KVĚTŮ Jakub Kočička. Výsledkem je zvukově rozmanitý, ale koherentní celek plný proplétajících se dějových linek a prapodivných hudebních nástrojů. V hlubinách pečlivě propracovaných skladeb se odráží ozvěny nespočtu více i méně závažných motivů, na významu části z nichž se rozcházejí i názory samotných členů.

První videem doplněný singl, po hlavní záporné postavě alba pojmenovaný „Robert Washington“, vyšel 1. dubna. Následován je o dva týdny později písní „Kalipsó“, k níž rovněž vznikl videoklip. Vydání samotného alba poté proběhne pod hlavičkou Kabinet Records 29. dubna, a to jak elektronicky, tak na vinylu. Křest bude dvojí; první květnové úterý v brněnském Kabinetu Múz a druhý o týden později v pražském Café V lese. PANOPTIKUM pro připravované křty LP „Mantichora“ chystají propracovaný set s občasnými prvky divadla.


Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
18.05. KING GIZZARD AND LIZARD WIZZARD
21.05. EXHORDER
28.05. BRUCE SPRINGSTEEN, THE E STR
31.05. METALFEST OPEN AIR
04.06. STING
06.06. NICKELBACK
12.06. ROCK FOR PEOPLE
13.06. BRUJERIA
17.06. ALICE COOPER
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace