Nový Spark
venku od 2. dubna
Bubeník KAMELOT Alex Landenburg chce zažehnout streamovací revoluci spuštěním „férové platformy“

Bubeník KAMELOT Alex Landenburg chce zažehnout streamovací revoluci spuštěním „férové platformy“

Bubeník Alex Landenburg, momentálně působící v KAMELOT, chce zažehnout revoluci ve streamování hudby. Spolu s kytaristou powermetalových MENTALIST Peterem Moogem hodlají spustit platformu ROKK slibující férové odměny pro umělce. Aktuálně na ni vybírají finance na crowdfundingovém serveru Indiegogo .

„Peníze fanoušků rocku a metalu ve skutečnosti nedostávají kapely, které poslouchají. Většinou je dostane někdo jiný. Tohle chceme změnit,“ říká Landenburg, který si během své bohaté kariéry zahrál třeba i se STRATOVARIUS, RHAPSODY OF FIRE, ANNIHILATOR nebo MEKONG DELTA.

ROKK se má zaměřit převážně na fanoušky tvrdé hudby, k poslechu však nabídne i jiné žánry, stejně jako jakákoliv jiná streamovací platforma. Spuštěná má být v Evropě a ve Velké Británii už v lednu 2024, přičemž ti, kdo kampaň podpoří, získají přednostní přístup.

„Naším cílem je, aby umělci za každé jedno přehrání dostali dvakrát až třikrát tolik peněz, než je dnes běžné. ROKK navíc uživatelům umožní přímo podpořit umělce dle svého výběru tím, že jim nasměrují až deset procent částky předplatného,“ představují Landenburg s Moogem svůj projekt.

Nový Spark
venku od 2. dubna
Kalendář akcí
25.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
26.04. MIDNIGHT, CYCLONE, HIGH COMMAND
26.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
27.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
28.04. GLENN HUGHES
30.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
01.05. MARDUK, ORIGIN, DOODSWENS
03.05. PROTHEUS, KOMUNÁL
04.05. PROTHEUS, KOMUNÁL
10.05. VENDED
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace