Nový Spark
venku od 1. července
Bývalí spoluhráči Yngwie Malmsteen a Jeff Scott Soto opět na ostří nože

Bývalí spoluhráči Yngwie Malmsteen a Jeff Scott Soto opět na ostří nože

Bývalý zpěvák v kapele Yngwieho Malmsteena Jeff Scott Soto, který má v posledních letech s legendárním švédským kytaristou vcelku vyhrocený vztah, tvrdí, že Yngwie pohrozil zrušením svého koncertu v Agoura Hills v Kalifornii poté, co zjistil, že jeho bývalý spoluhráč je přítomen v publiku.

Zpěvák na sociálních sítích sdílel vyjádření, že se chtěl jen podívat na jednu z předkapel a poté odejít. Podle něj se Yngwie dozvěděl, že je v klubu přítomný, a tak byl Soto přátelsky požádán, aby odešel, jinak bude celý koncert hlavní hvězdy zrušen. Bez větších okolků odešel, jak plánoval, ale celou cestu domů se smál, protože nechápal, že takové šílenství v roce 2022 stále pokračuje.

Malmsteen ovšem okamžitě zareagoval svým příspěvkem: „Připadá mi, že někteří lidé si začínají vymýšlet příběhy, aby se dostali znovu do médií. Nevěřte kecům od lidí, kteří se jen snaží přitáhnout pozornost! On mi nestojí za to, abych zrušil svoji show pro fanoušky. Na druhou stranu mi můj agent řekl, že se tam vplížil bez zaplacení, takže ho ochranka vyhodila. Někteří lidé si vymýšlejí příběhy…objeví se na mém koncertě, nechají se vykopnout ochrankou, protože se vplížili na místo konání BEZ ZAPLACENÍ, a pak vše otočí ve svůj prospěch, aby upoutali pozornost médií. Ano, někteří lidé jsou nemocní. Přestaň mě pronásledovat a vyhledej si pomoc.“

Na Malmsteenův post Soto také zareagoval velmi rychle, protože chtěl pár věcí vyjasnit. Ve svém příspěvku píše, že tvrzení o nezaplacení lístku je lživé a že naposledy nezaplatil vstup na Prince v roce 1988, kdy mu bylo 16 let. Klub, ve kterém se odehrál i Malmsteenův koncert, navštěvoval pravidelně a nyní se šel podívat na někoho, kdo je mu velmi blízký. O koncert headlinera neměl nejmenší zájem:

„Pokud někdo věnoval pozornost mým rozhovorům, projevům nebo mým profilům na sociálních sítích, kde jsem mnohokrát uvedl, že jediné, co ve svém životě chci, je mír, žádní nepřátelé ani nevraživost, OBZVLÁŠTĚ s NĚKÝM z mé minulosti, musí vědět, že můj záměr je POUZE opustit tuto planetu v míru, bez nedořešených záležitostí. Na svoji minulost vzpomínám jen pozitivně a vždy se ujišťuji, že lidé vědí, že bych rád obejmul všechny, kdo se mnou kdy měli nějaký problém. Pokud toto znamená, že jsem ‚nemocný‘, prosím zavřete mě hned do nějaké instituce.“

Celá kauza vznikla před pěti lety, kdy se Soto, který zpíval na prvních dvou albech Yngwieho - „Rising Force“ (1984) a „Marching Out“ (1985), zapojil do slovní války se švédským kytaristou kvůli skutečnosti, že Malmsteen v jednom rozhovoru tvrdil, že vždy složil a napsal úplně všechno, včetně textů a melodií, a poté jen najal různé zpěváky, aby zpívali jeho materiál.

Soto tvrdil, že není pravda, že Malmsteen psal všechno sám, ale první dvě alba byly jejich společná práce, některé skladby prý dokonce napsal zpěvák sám. Hájil i ostatní zpěváky, kteří se na vzniku skladeb na následující desky podíleli, zejména Joea Lynna Turnera. Podle něj si Malmsteen vybíral, co z vlastních vzpomínek pustí na veřejnost. Podle Sota se slavný kytarista počal otáčet zády ke svým bývalým spoluhráčům a zavřel se do vlastního malého světa společně se svoji manželkou, která mu dělá manažerku. A tam jen tak nikoho nepustí.

Ovšem názor na to, co je vlastně pravda, si už musíme udělat sami.

Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
05.07. JACK WHITE
07.07. MASTERS OF ROCK 2022
13.07. KISS
22.07. PEARL JAM
25.07. GOJIRA, ALIEN WEAPONRY, EMPLOYED TO SERVE
28.07. SLIPKNOT
28.07. BENÁTSKÁ!
29.07. OSTRAVA V PLAMENECH 2022
09.08. BRUTAL ASSAULT
14.08. LIMP BIZKIT
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace