Nový Spark
venku od 2. srpna
Bývalý basák METALLIKY coveruje klasiku Johnnyho Cashe

Bývalý basák METALLIKY coveruje klasiku Johnnyho Cashe

Jason Newsted, který patnáct let drtil basové struny v METALLICE, na svém youtubovém kanále zveřejnil lahůdku – cover slavné „Folsom Prison Blues“ Johnnyho Cashe.

Jde o dílo jeho hudebního projektu THE CHOPHOUSE BAND z vystoupení v Lighthouse ArtCenter na Floridě v březnu 2019. THE CHOPHOUSE BAND fungují od roku 1992, kdy Newsted založil v San Franciscu The Chophouse Records Studio. Sestava je proměnlivá a vedená právě Newstedem, který tu hraje na akustickou kytaru a zpívá. Kapela prezentuje klasické i méně známé americké skladby různých stylů. V jejich repertoáru najdeme předělávky od LED ZEPPELIN po Dolly Parton.

„Je nám spolu skvěle, protože tu vůbec nejde o peníze. Všichni máme své vlastní kapely, své rodiny i své vlastní koncerty. Šestkrát za rok odehrajeme nějaký benefiční koncert a to je vše. Obklopuju se skvělými týpky, kteří mi kryjí záda a díky kterým vypadám na pódiu se svými táborákovými akordy opravdu dobře,“ vyjádřil se Newsted.

Muzikant sice v roce 2001 opustil METALLIKU, ale společně s Larsem, Jamesem, Kirkem a Robertem Trujillem byl v roce 2009 uveden do slavné Rock And Roll Hall Of Fame.

Nový Spark
venku od 2. srpna
Kalendář akcí
18.09. PRIMAL FEAR
20.09. PRIMAL FEAR
21.09. FROG LEAP
22.09. AXEL RUDI PELL
25.09. AXEL RUDI PELL
08.10. TWILIGHT FORCE
26.10. FLESHGOD APOCALYPSE, EX DEO
31.10. FAUN
12.01. APOCALYPTICA, EPICA
23.04. HELLOWEEN
A co FAKKER!?
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace