Nový Spark
venku od 1. prosince
Bývalý basák METALLIKY coveruje klasiku Johnnyho Cashe

Bývalý basák METALLIKY coveruje klasiku Johnnyho Cashe

Jason Newsted, který patnáct let drtil basové struny v METALLICE, na svém youtubovém kanále zveřejnil lahůdku – cover slavné „Folsom Prison Blues“ Johnnyho Cashe.

Jde o dílo jeho hudebního projektu THE CHOPHOUSE BAND z vystoupení v Lighthouse ArtCenter na Floridě v březnu 2019. THE CHOPHOUSE BAND fungují od roku 1992, kdy Newsted založil v San Franciscu The Chophouse Records Studio. Sestava je proměnlivá a vedená právě Newstedem, který tu hraje na akustickou kytaru a zpívá. Kapela prezentuje klasické i méně známé americké skladby různých stylů. V jejich repertoáru najdeme předělávky od LED ZEPPELIN po Dolly Parton.

„Je nám spolu skvěle, protože tu vůbec nejde o peníze. Všichni máme své vlastní kapely, své rodiny i své vlastní koncerty. Šestkrát za rok odehrajeme nějaký benefiční koncert a to je vše. Obklopuju se skvělými týpky, kteří mi kryjí záda a díky kterým vypadám na pódiu se svými táborákovými akordy opravdu dobře,“ vyjádřil se Newsted.

Muzikant sice v roce 2001 opustil METALLIKU, ale společně s Larsem, Jamesem, Kirkem a Robertem Trujillem byl v roce 2009 uveden do slavné Rock And Roll Hall Of Fame.

Nový Spark
venku od 1. prosince
Kalendář akcí
23.04. HELLOWEEN
18.06. GUNS N‘ ROSES
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace