Nový Spark
venku od 2. dubna
Cenu Anděl Coca-Cola 2023 v kategorii Rock vyhrála thrashová EXORCIZPHOBIA

Cenu Anděl Coca-Cola 2023 v kategorii Rock vyhrála thrashová EXORCIZPHOBIA

Česká hudební akademie rozhodla o nejlepších hudebních nahrávkách uplynulého roku. V Cenách Anděl Coca-Cola 2023, které se udílely 30. března v prostorách pražského O2 universa a v přímém přenosu na ČT1, bylo oceněno celkem patnáct nahrávek a projektů. V kategorii Rock zazářila crossover-thrashová kapela EXORCIZPHOBIA z Trutnova, která v roce 2023 vydala album „Spiritual Exodus“.

Nejlepší album nahráli podle České hudební akademie NOVEMBER 2nd. Hranické kapele se vítězstvím v Cenách Anděl Coca-Cola 2023 povedlo završit fenomenální comeback na scénu. Eponymní album plné rockové energie, soulového cítění i současného přístupu k produkci vydali po dvanácti letech. Natáčeli jej převážně v pražském studiu producenta Borise Carloffa, ale jednotlivé písně prošly studii v Memphisu, Nashvillu i Los Angeles. „Kapele, jejíž ústřední dvojici tvoří zpěvačka Saša Langošová a kytarista Roman Helcl, se povedlo to, o čem čeští hudebníci často spíše sní – natočit album, které zní a hraje světově. Je to ryze muzikantská a perfektně dotažená deska,“ komentuje výsledky hlasování předseda České hudební akademie Honza Vedral.

NOVEMBER 2nd patřili společně s Viktorem Sheenem díky třem nominacím k favoritům letošních Andělů. Nakonec ale žádná nahrávka výsledkům nedominovala. „Třiatřicátý ročník Cen Anděl byl v tomto ohledu jedním z nejbarevnějších v historii. Výsledky hlasování akademie ukázaly, kolik skvělých nahrávek na české hudební scéně vzniká,“ doplňuje Vedral. Premiéru měla kategorie Společný projekt, jejímiž historicky prvními vítězi se stali Viktor Sheen a Calin s albem „Roadtrip“, které se v roce 2023 stalo bezprecedentním fenoménem streamingových služeb. Jako Skladba roku byla oceněna ústřední píseň „Údolí včel“ z devátého alba Anny K. a Sólovou interpretkou roku Česká hudební akademie zvolila Pam Rabbit za její album „I Love the Internet“. Sólovým interpretem se stal David Koller a Skupinou J.A.R., kteří titulní skladbu alba „Jezus Kristus Neexistus?“ v rámci ceremoniálu zahráli i naživo. Do síně slávy byl uveden Jiří Korn, který už přes padesát let patří mezi nejvýznamnější osobnosti české populární hudby.

V žánrových cenách uspěla Anna Vaverková v kategorii Alternativa a elektronika, folkové album roku natočila Marie Puttnerová, jazzové trojice David Dorůžka, Robert Fischmann a Martin Novák, rockové thrashmetalová EXORCIZPHOBIA, rapové MC Gey a v kategorii Klasika akademie vyzdvihla nahrávku Martinů Voices za interpretaci sborových děl britského skladatele Benjamina Brittena. Kompletní výsledky najdete na www.andelceny.cz.

Nový Spark
venku od 2. dubna
Kalendář akcí
22.04. LORDI
23.04. LORDI
25.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
26.04. MIDNIGHT, CYCLONE, HIGH COMMAND
26.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
27.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
28.04. GLENN HUGHES
30.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
01.05. MARDUK, ORIGIN, DOODSWENS
03.05. PROTHEUS, KOMUNÁL
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace