Nový Spark
venku od 1. prosince
Černoprdelníci vs černokněžníci 1:0 – BATUSHKA byla nucena přesunout bělehradský koncert do Brna

Černoprdelníci vs černokněžníci 1:0 – BATUSHKA byla nucena přesunout bělehradský koncert do Brna

Polští blackmetalisté BATUSHKA, tedy Батюшка pod vedením Krzysztofa Drabikowského, byli nuceni ze svého probíhající evropského turné vyškrtnout zastávku v srbském Bělehradě plánovanou na 23. listopadu. Důvodem jsou akce srbské ortodoxní církve, jejíž vedení vyzvalo k protestům proti koncertu.

„Ačkoli se zdá, že tito vůdci nepředstavují skutečné nebezpečí, jejich stoupenci, zaslepení vírou jako ovce, jsou často podporováni krajně pravicovými chuligány a podobnými násilnickými zvířaty. Už napadli místního promotéra a jeho lidi,“ uvedl hlavní pořadatel turné, agentura Asgaardian Events.

Srbští ortodoxní prý navíc proti místnímu promotérovi a provozovateli klubu zahájil právní kroky s tím, že vystoupení kapely by „zraňovalo víru a národnostní cítění Srbů a povzbuzovalo k vyvolávání nenávisti a nesnášenlivosti, děti nevyjímaje“. „To je argument jak ze středověku,“ poznamenal promotér.

A jelikož prý v současnosti neexistuje způsob, jak koncert v Bělehradě uspořádat bez toho, aby byl někdo „zbit, žalován, pokutován nebo uvězněn, rozhodli se organizátoři jej zrušit. Pomocnou ruku nabídli borci z brněnského klubu První patro, kam se show 23. listopadu přesouvá.

Spolu s BATUSHKOU se lze těšit na německé válečný black metal KANONENFIEBER a norské vikingy UBUREN.

Nový Spark
venku od 1. prosince
Kalendář akcí
14.12. HARLEJ, ECLIPSE
15.12. HARLEJ
16.12. STILLBIRTH, MONUMENT OF MISANTHROPY, BASEMENT TORTURE, ad.
16.12. BRYAN ADAMS
16.12. HARLEJ
19.12. TARJA - DARK CHRISTMAS
20.12. TARJA - DARK CHRISTMAS
21.12. TARJA - DARK CHRISTMAS
22.12. HARLEJ
23.12. TYRŠOVA SPOLEČNOST, SEPTUM ŠEJDREM, FKLETZI
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace