Nový Spark
venku od 2. října
Červencové volání divočiny

Červencové volání divočiny

Koušou, škrábou, mordují a rdousí… Řeč je o více či méně fiktivních šelmách, bestiích a démonech z lidských dějin. Máte pocit, že vás v lese sledují další páry očí? Možná jsou vaše obavy oprávněné! Vlčí smečka POWERWOLF vyslyšela volání divočiny a už 16. července se vrátí na scénu s novou deskou „Call of the Wild“.


POWERWOLF patří titulní článek červencového čísla. Redaktorce Sparku Lucce Mařanové dělali při rozhovoru společnost varhaník Falk Maria Schlegel a kytarista a hlavní skladatel Matthew Greywolf. Vlčí bratrstvo na novém albu neotvírá jen příběhy o vlčích monstrech a fiktivních šelmách, ale zpracovává i drsné reálie z německé církve. První zmíněný říká: „Bylo téměř naší povinností poukázat na to, jak církev nejen v Německu zametá pod koberec a zamlčuje případy zneužívání mladistvých ve svých řadách.“ A Matthew dodává: „Je to asi poprvé, co jsem se nechal inspirovat reálnými událostmi. Jak řekl Falk, upozorňujeme na nedávné incidenty, kdy církevní hodnostáři využívali svého postavení a moci, a nejenže zneužívali děti, ale ještě se to snaží popřít a schovat. Co se stane v církvi, zůstane v rukou církve. Síla víry je většinou pozitivně asociována, ale tady jde o čisté zlo.“

Předobjednejte si nové album POWERWOLF už teď v našem Sparkshopu

Velký boj s katolickými fundamentalisty podstupuje v rodném Polsku i frontman skupiny BEHEMOTH Nergal. Jeho obsáhlá výpověď obnažuje stav společnosti u našich severních sousedů tak, až z toho mrazí. Religiózní témata se promítají i v rozhovoru s metalovými gotiky LORD OF THE LOST, jejichž novinka „Judas“ vypráví biblický příběh Jidáše se silným morálním podtextem, v němž se odráží odvěký boj dobra a zlých sil.


A protože léto patří především rádiovým hitům a velkým melodiím, v rubrice Galerie titánů se ke slovu dostávají BOSTON. Jejich stvořitel, kytarista Tom Scholz, se zapsal do dějin coby tvůrce novátorského zvuku pomocí vlastního technického vynálezu, geniálně jednoduchého kytarového zesilovače/efektoru Rockman.


Nečekaný odchod do rockového nebe otevřel prostor v rubrice Rockoví mohykáni pro velkého rockového skladatele Jima Steinmana a další pravidelnou rubriku Ušní průplach osobitě opanoval Radek Škarohlíd z domácích bouřliváků HENTAI CORPORATION a o silná slova nebyla nouze: „Příšerně přeceňovaná kapela. Počmáraní kocourci, kteří mají asi čtyři hitovky,“ vyjádřil se např. o KISS.

Za zmínku dále stojí rozhovory s NIGHTWISH, Mylesem Kennedym, BLACK STONE CHERRY, TETRARCH, VAN CANTO nebo SILVER LAKE Esy Holopainena.

V rubrice Holocaust Nightmare najdete materiály SATYRICON nebo PESTILENCE.

Nahrávky a merch SATYRICON najdete u nás ve Sparkshopu

Příjemné chvíle se Sparkem vám za celou redakci přeje Karel Balčirák.


Nový Spark
venku od 2. října
Kalendář akcí
27.10. WALTARI, RUST2DUST
28.10. WALTARI, RUST2DUST
29.10. WALTARI, RUST2DUST
03.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
05.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
07.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
08.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace