Nový Spark
venku od 2. května
Červencové volání divočiny

Červencové volání divočiny

Koušou, škrábou, mordují a rdousí… Řeč je o více či méně fiktivních šelmách, bestiích a démonech z lidských dějin. Máte pocit, že vás v lese sledují další páry očí? Možná jsou vaše obavy oprávněné! Vlčí smečka POWERWOLF vyslyšela volání divočiny a už 16. července se vrátí na scénu s novou deskou „Call of the Wild“.


POWERWOLF patří titulní článek červencového čísla. Redaktorce Sparku Lucce Mařanové dělali při rozhovoru společnost varhaník Falk Maria Schlegel a kytarista a hlavní skladatel Matthew Greywolf. Vlčí bratrstvo na novém albu neotvírá jen příběhy o vlčích monstrech a fiktivních šelmách, ale zpracovává i drsné reálie z německé církve. První zmíněný říká: „Bylo téměř naší povinností poukázat na to, jak církev nejen v Německu zametá pod koberec a zamlčuje případy zneužívání mladistvých ve svých řadách.“ A Matthew dodává: „Je to asi poprvé, co jsem se nechal inspirovat reálnými událostmi. Jak řekl Falk, upozorňujeme na nedávné incidenty, kdy církevní hodnostáři využívali svého postavení a moci, a nejenže zneužívali děti, ale ještě se to snaží popřít a schovat. Co se stane v církvi, zůstane v rukou církve. Síla víry je většinou pozitivně asociována, ale tady jde o čisté zlo.“

Předobjednejte si nové album POWERWOLF už teď v našem Sparkshopu

Velký boj s katolickými fundamentalisty podstupuje v rodném Polsku i frontman skupiny BEHEMOTH Nergal. Jeho obsáhlá výpověď obnažuje stav společnosti u našich severních sousedů tak, až z toho mrazí. Religiózní témata se promítají i v rozhovoru s metalovými gotiky LORD OF THE LOST, jejichž novinka „Judas“ vypráví biblický příběh Jidáše se silným morálním podtextem, v němž se odráží odvěký boj dobra a zlých sil.


A protože léto patří především rádiovým hitům a velkým melodiím, v rubrice Galerie titánů se ke slovu dostávají BOSTON. Jejich stvořitel, kytarista Tom Scholz, se zapsal do dějin coby tvůrce novátorského zvuku pomocí vlastního technického vynálezu, geniálně jednoduchého kytarového zesilovače/efektoru Rockman.


Nečekaný odchod do rockového nebe otevřel prostor v rubrice Rockoví mohykáni pro velkého rockového skladatele Jima Steinmana a další pravidelnou rubriku Ušní průplach osobitě opanoval Radek Škarohlíd z domácích bouřliváků HENTAI CORPORATION a o silná slova nebyla nouze: „Příšerně přeceňovaná kapela. Počmáraní kocourci, kteří mají asi čtyři hitovky,“ vyjádřil se např. o KISS.

Za zmínku dále stojí rozhovory s NIGHTWISH, Mylesem Kennedym, BLACK STONE CHERRY, TETRARCH, VAN CANTO nebo SILVER LAKE Esy Holopainena.

V rubrice Holocaust Nightmare najdete materiály SATYRICON nebo PESTILENCE.

Nahrávky a merch SATYRICON najdete u nás ve Sparkshopu

Příjemné chvíle se Sparkem vám za celou redakci přeje Karel Balčirák.


Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
21.05. EXHORDER
28.05. BRUCE SPRINGSTEEN, THE E STR
31.05. METALFEST OPEN AIR
04.06. STING
06.06. NICKELBACK
12.06. ROCK FOR PEOPLE
13.06. BRUJERIA
17.06. ALICE COOPER
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace