Nový Spark
venku od 1. března
CHILDREN OF BODOM, SYLOSIS - 27. 10. 2015, Brno, Fléda

CHILDREN OF BODOM, SYLOSIS - 27. 10. 2015, Brno, Fléda

Časy, kdy do sebe Alexi Laiho lil alkohol proudem a snažil se žít co nejvíce destruktivně, jsou naštěstí pryč. Profituje z toho nejenom jeho zdraví, ale i tvorba jeho kapely CHILDREN OF BODOM. To, co se dalo vytušit na dvou posledních studiových deskách, se začíná projevovat i živě. V doprovodu skvělého supportu, britských SYLOSIS, se v úterý na Flédě jednalo o další koncertní překvapení tohoto roku.

I když díky různým silničním uzávěrkám a omezením jsem dorazil až na závěr setu SYLOSIS, bylo i z této ukázky jejich tvorby jasné, že tato čtveřice už definitivně patří mezi sortu kapel, které můžou z fleku přejít do pozice headlinera. Výtečná souhra, instrumentace, ale zároveň i tah, který je notně kořeněn thrashovými ingrediencemi. A to, proč je zpěvák a kytarista Josh Middleton v současnosti ceněn jako jeden z nejlepších shrederů, je více než nad světlo jasné při každé jeho vyhrávce a sólu.

Že i Alexi Laiho není rovněž žádným kytarovým otloukánkem, to víme všichni nejpozději od roku 1997, kdy vyšla první deska CHILDREN OF BODOM. V Brně to převedl zcela ukázkově a protože celá kapela i s dočasnou výpomocí v podobě Anttiho Wirmana neskutečně šlapala, byla ona necelá hodinka a půl skvělou reminiscencí na roky, kdy mladí finští vlci začali postupovat od jezera Bodom. I s připomenutím debutu „Something Wild“, i s blackovýma sypačkama i s lahůdkovou souhrou Laiho – Janne Wirman. Mimochodem, tento muž se zřejmě největším močovým měchýřem na metalové scéně (už při předchozím turné ve Zlíně jsem si všiml, že neustále něco popíjí buď z lahve nebo dvou kelímků) nepřipomínal ani sekundu zasmušilého seveřana, neboť se neustále křenil od ucha k uchu, čímž nakazil i ostatní. A bodejť by taky ne, když brněnské publikum bylo výtečné a nedalo díky svým bouřlivým reakcím kapele ani chvilku odpočinku navíc. A CHILDREN OF BODOM tuto výzvu přijali a výsledkem byl utěšený předsváteční metalový večer, který musel pozvednout náladu jak sestavě na pódiu, tak každému ve vařícím kotli Flédy. Díky všem za tento nečekaný zážitek.

text: Jan Kozák
fotogalerii Radka Šicha naleznete zde

Nový Spark
venku od 1. března
Kalendář akcí
29.03. CULT OF LUNA, RUSSIAN CIRCLES, SVALBARD
06.04. WARBRINGER, EVIL INVADERS, SCHIZOPHRENIA, guest
13.04. BROTHER FIRETRIBE
13.04. LIK, MASS WORSHIP
18.04. LOUDNESS
18.04. WELSHLY ARMS
21.04. RHAPSODY OF FIRE
26.04. AVRIL LAVIGNE
03.05. SWALLOW THE SUN, AVATARIUM, SHORES OF NULL
10.05. SABATON
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace