Nový Spark
venku od 1. prosince

Conquering Europe Tour - Out for Blood - 21. 2. 2015, Zlín, Masters of Rock Café

Podle našeho čtenáře Petra Sedláře nebyla zlínská návštěva SUICIDAL ANGELS a spol. koncertem, nýbrž oficiálním výpraskem! Honza Kozák to vidí podobně. Přečtěte si jeho report!


Explozivní thrashový večer! Trojice SUICIDAL ANGELS, DR. LIVING DEAD! a ANGELUS APATRIDA už sice má na svém kontě dost albových zářezů i koncertních štací, aby z nich člověk nebyl vyjevený, ale ve Zlíně každá z nich ještě svou kvalitativní laťku minimálně lehce zvedla.

Mrzí mě, že jsem nestihl předkapelu této části turné, belgické BLOODROCUTED, ale popravdě nevím, jestli bych dal ještě o další půl hodinu thrashe navíc, protože už ANGELUS APATRIDA to za čtyřicet minut stihli nasekat ve stylu „cibule a česnek nadrobno“. Na rozdíl od dvou následcích kapel jsem už Španěly v klubu zažil (o dost menším než Masters of Rock Café) a věděl jsem, že to bude divočina. Přestože dodnes si kladu otázku, jak je možné, že zrovna rodáci z Pyrenejského ostrova takto dokonale zvládli učení z Bay Arey, na rozdíl o tradičnějších thrashových zemí. Ale i páté album „Hidden Evolution“ dopadlo na dvakrát hřebíkem podškrábnutou jedničku a živě dokáže čtveřice vyvinout tlak, jako ještě nedávno španělská reprezentace na branku soupeře, i s nezbytnými technickými (tady především sólovými) fígly.

Švédové DR. LIVING DEAD! se po druhé podařené desce „Radioactive Intervention“ ztratili z radarů, aby nedávno poněkud nečekaně podepsali u CENTURY MEDIA a hodili do placu trojku „Crush the Sublime Gods“. Pokud by pod jejich masky bylo vidět, přišli bychom na to, že se sestava za poslední dva roky poněkud obměnila. Menší posun nastal i na samotné novince, když DR. LIVING DEAD! vsadili téměř výhradně na thrashové ingredience. Živě však hodili do vířícího publika pořádně nasekanou flákotu, prošpikovanou hardcorovým kořením, tedy osmdesátkový „taneční“ crossover jako vyšitý. Radost si vyhodit z kyčle při hitovkách jako je třeba „diehardovská“ „Revenge on John“.

Řečtí SUICIDAL ANGELS kráčejí po své thrashové horské stezce sice bez výraznějších skoků vzhůru, ale jejich vytrvalost už jim dávno zajistila základní tábor. Za sedm let už přišli s pěti studiovkami a i když se drží stále řekněme „slayerovského“ urputného pojetí thrash metalu, je znát, že i v tomto konzervativním pojetí se skrývá kouzlo. To ostatně působilo i ve Zlíně, kde hlavní akt večera zvedl ze židlí i ty, kteří dosud relaxovali v předsálí. Zatímco u předchozích dvou kapel bylo citelné, že svou „sekanou“ berou s jistým nadhledem, SUICIDAL ANGELS jedou v urputném korytu, kterého se drží třeba Mille Petrozza a KREATOR. A to se týká především frontmana Nicka, který mezi skladbami s hněvem ve tváři drtil slova jako nedílnou součást řeckého thrashového výprasku. Nutno však dodat, že čtveřice už opravdu nepatří mezi začátečníky, nedopustila ani na chvíli, aby jejich setu spadl řemen, a suverénně roli hlavní hvězdy večera zvládla. Ač to zprvu nevypadalo, circle pit celou dobu poctivě vířil, riffy dopadaly na čím dál úrodnější půdu a pokud bych za sebe mohl požádat, klidně bych si takové thrashové hody dal ve Zlíně častěji.

Fotogalerii Zdenka Zeleného naleznete zde

Nový Spark
venku od 1. prosince
Kalendář akcí
30.11. MYSTHIRMING, DARVAZA, HELLERUIN, WRANG
01.12. SKINDRED
01.12. HARLEJ
02.12. THE SUBWAYS
02.12. WINTER MASTERS OF ROCK
02.12. HARLEJ
03.12. A.A. WILLIAMS, KALANDRA, LYS MORKE
04.12. HARLEJ
05.12. FEAR FACTORY, BUTCHER BABIES, IGNEA, GHOSTS OF ATLANTIS
06.12. THE ABBEY
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace