Nový Spark
venku od 1. února
CRADLE OF FILTH: Marnost lidského bytí

CRADLE OF FILTH: Marnost lidského bytí

Pokud nás na podzim čekají klasické plískanice a temné večery u doutnajících svíček, jsou CRADLE OF FILTH nejvhodnějšími společníky. Jejich nové album řeší dilema mezi hledáním vlastního smyslu života a jeho naplněním plnými doušky.

Milovníci vkusné dekadence, temné gotiky a podmanivých odlesků noci se mohou ze své černé duše zhluboka zaradovat. Zatvrzelí desperáti CRADLE OF FILTH, vlajková loď symfonického dark metalu, vydávají 29. října svoji třináctou řadovou desku „Existence Is Futile“. Co je na lidské existenci zbytečné a co je naopak důležité, jsme v cover story listopadového Sparku probrali s neotřesitelným šéfem kolébky špíny Danim Filthem, jenž se už řádku let může spolehnout i na své české druhy Marthuse a Ashoka, kteří přináší své vlastní pohledy na nové album CRADLE OF FILTH.

Objednejte si novinku CRADLE OF FILTH i další nahrávky a merch kapely v našem Sparkshopu


„Kouzlo fenoménu existence je její neuchopitelnost. Můžeme po existenci něčeho velice toužit, ale na druhou stranu se můžeme děsit neznámého, doufat, že něco pro nás možná velmi děsivého vlastně neexistuje. Hranice mezi obojím je pak velice tenká. Ze života, který se tvářil jako velmi bohatý a záviděníhodný, se může stát bezvýznamné jsoucno,“ říká v rozhovoru principál Dani Filth.


V rubrice Galerie titánů dostávají slovo RAMONES. I kdybyste neměli o jejich existenci ponětí, bezpochyby budete znát jejich skladby v provedení jiných interpretů. RAMONES ovlivnili generace muzikantů, kteří jim složili hold prostřednictvím stovek coververzí a desítek tribute alb. Přitom jejich dvouminutové fláky byly v naprosté většině ztělesněním jednoduchosti. Sloka – refrén – sloka – refrén a šmitec.

V rubrice Rockoví mohykáni se věnujeme Joe Bonamassovi, jenž pouhý rok po posluchačsky přístupném „Royal Tea“ tasí další kytarový kalibr nazvaný „Time Clocks“. Pro jeho nadčasovou muziku je téma plynutí času jako stvořené a trend otevřené politiky pokračuje. Další pravidelnou rubriku Ušní průplach opanoval frontman domácích divochů COCOTTE MINUTE Zeller. Řeč byla o KORN, SEPULTUŘE, IRON MAIDEN, SCORPIONS i PINK FLOYD.


Pozornost si zaslouží i třístránkový rozhovor s jednou z grungeových ikon Jerrym Cantrellem, s nímž jsme probírali jak jeho sólovou novinku i ALICE IN CHAINS. V listopadovém čísle dále najdete rozhovory s RUNNING WILD, BEAST IN BLACK, DREAM THEATER, BLACK VEIL BRIDES nebo Charlotte Wessels.

V rubrice Kulturní špionáž najdete poslední díl velkého rozhovoru s producentem Nickem Raskulineczem a v Holocaust Nightmare výživné materiály BLOOD RED THRONE, ORDER nebo WORMWOOD.

Příjemné chvíle se Sparkem vám za celou redakci přeje Karel Balčirák.Nový Spark
venku od 1. února
Kalendář akcí
22.02. DEPECHE MODE
23.02. PERSEFONE, HYPNO5E, STELLAR CIRCUITS, ad.
23.02. PROTHEUS, KOMUNÁL
24.02. DEPECHE MODE
24.02. CRADLE OF FILTH, WEDNESDAY 13
24.02. PROTHEUS, KOMUNÁL
25.02. CRADLE OF FILTH, WEDNESDAY 13
25.02. LIONHEART, SUICIDE SILENCE, KUBLAI KHAN TX, PALEFACE, SWISS
01.03. HEĽENINE OČI
01.03. PROTHEUS, KOMUNÁL
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace