Nový Spark
venku od 2. prosince
Ďáblova sbírka - Exkluzivní projekce 20.5. v Kině 64 U Hradeb

Ďáblova sbírka - Exkluzivní projekce 20.5. v Kině 64 U Hradeb

Ďáblova sbírka je mystery crossžánr od autora filmů Jan Žižka, Choking Hazard a Byl jsem mladistvým intelektuálem.

Vězte, že Choking Hazard byla jen předehra a druhý autorský film Marka Dobeše je rána na solar. Absolutně nezávislý projekt, který české televize neměly odvahu podpořit. Vatikán, Adolf Hitler, černý humor, tváře vlastenectví, síla přátelství, stopy předků.

To vše a mnohem více můžete zhlédnout i vy 20. května od sedmi večer v legendárním pražském premiérovém Kině 64 U Hradeb, Mostecká 273/21, 118 00 Malá Strana, Praha.

Marek Dobeš osobně uvede film, který Mirka Spáčilová ve své recenzi popsala takto „Ďáblova sbírka se nepodobá ničemu, co u nás běžně vzniká.“ A my toto tvrzení potvrzujeme. Po projekci následuje komorní diskuze na téma „smysl českých dějin“, kterou povede doc. PhDr. Ladislav Kudrna, Ph. D. (ředitel Ústavu pro studium totalitních režimů). Chcete li hovořit s režisérem, heslo zní jednoduše - Spark.

TV minisérii Ďáblova sbírka můžete zhlédnout zde https://www.stream.cz/dablova-sbirka

Nový Spark
venku od 2. prosince
Kalendář akcí
28.12. KAMIL STŘIHAVKA & THE LEADERS!
28.12. METALOVÉ VÁNOCE 2025
10.01. GUTALAX, JIG-AI, MURDER RAPE AMPUTATE, KOŽIS
11.01. BURNING WITCHES
12.01. LIONHEART, MADBALL, GIDEON, SLOPE
17.01. ELLENDE, KARG, FIRTAN
21.01. RESOLVE, WINDWAKER, ASHEN, TROPIC GOLD
22.01. COUNTERPARTS, SUNAMI, ONE STEP CLOSER & GOD COMPLEX
25.01. LORNA SHORE
26.01. ARCHITECTS, LANDMVRKS, PRESIDENT
A co FAKKER!?
logo