Nový Spark
venku od 3. června
Další kapely se připojují k line-upu na Basinfire festivalu!

Další kapely se připojují k line-upu na Basinfire festivalu!

Na Basinfiru letos zahraje přední pagan folk metalová kapela ARKONA, která se po pěti letech vrací s devátým studiovým albem „Kob‘“. Radost budou mít také příznivci české hudební scény, jelikož se přidávají hned tři česká jména: kapela NIAKARA baskytaristy Zdeňka Kuba (ex-ARAKAIN), PAN LYNX, hudebně výtvarný projekt Michala Skořepy a 1000BOMBS, plzeňská thrash / death metalová čtyřka!

LÍSTKY ZA SPECIÁLNÍ SPARK CENU SEŽENEŠ ZDE

ARKONA, přední pagan folk metalová kapela spojující prvky tradiční lidové hudby, zejména slovanských a baltských vlivů, s těžkostí a agresivitou black metalu, se po pěti letech vrací se svým devátým studiovým albem "Kob'". Album zkoumá filozofické názory zpěvačky Mashy Scream na moderní existenci lidstva propojenou s pohanskými tradicem a zabývá se zejména tématy zoufalství a společenského rozkladu. Hudebně se můžete těšit na epickou bipolaritu melodických pasáží, bouři blast beatů a drtivých kytar, hrdelních a čistých vokálů frontmanky Mashy.


Kapela NIAKARA představuje novou sílu na metalové scéně a spojuje zkušené hudebníky s bohatou historií v předních česko-slovenských kapelách. V čele stojí baskytarista Zdeněk Kub, známý ze svého působení v Arakain, který přivedl kapelu na scénu s vizí čistě a nekompromisně autorskou - nový projekt vrací na koncertní pódia jeho písně - od těch velmi známých až po dosud nehrané skladby a novinky. Zdeněk Kub si k sobě od samého začátku přibral výrazné a zajímavé spoluhráče. Za mikrofonem stojí Mayo Petranin (Symphonity, Castaway), o kytarová sóla a beglajty se dělí nadšenec do moderního zvuku Petr Voháňka (Dirty Game) a prog-rockový Martin Pavlíček (Not Perfect). Zpoza dvou kopáků pak nekompromisním tempem vede kapelu Pavel Kubát (ex Root).


PAN LYNX je nový (trochu grunge, trochu zen) hudebně výtvarný projekt Michala Skořepy (ex-Stroy) a jeho kresleného alterega - mystického Pana Lynxe. Tato symbióza vytváří atmosférickou debutovou desku "Kdo se bojí, musí do lesa", na níž Michal ovládá prakticky všechny nástroje i vokály, doprovázen hosty jako Michael Kocáb, Michal Pavlíček a bratři Homolové z Wohnout, a dalšími. Hudba kombinuje špinavé grungeové kytary, dekadentní klavír a expresivní vokál, čerpající inspiraci z kapel jako Pražský Výběr, Queen nebo Alice In Chains. Živé vystoupení doprovází špičkoví muzikanti jako Jan Lichtenberg, Josh Root, Filip Vavřička, Zdeněk Imramovský a Luboš Samek. Projekt PAN LYNX je spojen s Michalovým charakteristickým výtvarným stylem.


A v neposlední řadě 1000BOMBS, thrashdeathmetalová čtveřice z Plzně zpívající o pivě, společnosti a jak jinak než také válce. Zatímco jejich původní tvorba byla hlavně thrashová, s posledním a nejnovějším albem se pustili hlavně do deathových vod. Rozhodně se je tak na co těšit!


Nově oznámené kapely: 1000BOMBS, ARKONA, NIAKARA, PAN LYNX

Aktuální sestava:
1000 BOMBS, ARKONA, ATREYU, BATTLE BEAST, BLIND GUARDIAN, BRAND OF SACRIFICE, CRADLE OF FILTH, CROWBAR, DANGERFACE, DESTRUCTION, FEAR FACTORY, FLESHGOD APOCALYPSE, GUTALAX, HALOCENE, HULDER, IN EXTREMO, INSOMNIUM, KATAKLYSM, NANOWAR OF STEEL, NIAKARA, PAN LYNX, PANZERFAUST, ROTTING CHRIST, SKÁLMÖLD, SUFFOCATION, SUICIDAL ANGELS

Nový Spark
venku od 3. června
Kalendář akcí
23.06. DROPKICK MURPHYS, BAD RELIGION, AGNOSTIC FRONT
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
27.06. BOSTON MANOR
30.06. EXTREME, RICHIE KOTZEN
03.07. OBSCENE EXTREME
03.07. ROD STEWART
04.07. SMASHING PUMPKINS
11.07. ROYAL BLOOD
11.07. MASTERS OF ROCK
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace