Nový Spark
venku od 1. prosince
Červencový Spark ovládly ženy

Červencový Spark ovládly ženy

Nové album americké kytaristky a skladatelky Nity Strauss rozhodlo o horkém letním tématu prvního prázdninového čísla. Kytaristka, která zabodla struny do tepajícího rockového srdce v kapele Alice Coopera, je momentálně v kurzu a na radaru rockového světa. V exkluzivním rozhovoru s Monikou Bílkovou vás zasvětí do své filozofie. Titulní materiál není jen pohledem do světa Nity, ale pomyslným „kombem“, v němž své něžné riffy rozezní ženy, které v rockové mašinérii tvrdě bojovaly za své místo a klestily v showbyznysu prostor něžnému pohlaví, které to v maskulinní mužské společnosti nikdy nebude mít lehké.

Mužský svět má svá specifika, a tak se klidně může stát, že z původních členů zůstane v kapele pouze jeden, aby zahájil „válku proti všem“. O tom mluví Demonaz, jediný původní člen blackmetalových IMMORTAL. Spolu s ním se do osady havranů vypravíte v Galerii Titánů. Před 25 lety vyšlo dnes již kultovní album „Apage Satanas“ skupiny ARAKAIN. Výroční LP edici oslavujeme Blackmoonovou recenzí a rozhovorem s kytaristou Jiřím Urbanem. Hlavní mozek metalových romantiků VIRGIN STEELE, zpěvák David DeFeis, vás vezme do antického Řecka a bájné éry Dionýsovy. Ušním průplachem prošel zpěvák ACCEPT Mark Tornillo a rubrika Live málem praskla ve švech pod náporem koncertů. To samozřejmě není zdaleka vše, co vás v červencovém Sparku potká. Uvidíme se na festivalech a koncertech. To je jasná věc.

Přeji vám klidné léto.

Karel Balčirák


Nový Spark
venku od 1. prosince
Kalendář akcí
14.12. HARLEJ, ECLIPSE
15.12. HARLEJ
16.12. STILLBIRTH, MONUMENT OF MISANTHROPY, BASEMENT TORTURE, ad.
16.12. BRYAN ADAMS
16.12. HARLEJ
19.12. TARJA - DARK CHRISTMAS
20.12. TARJA - DARK CHRISTMAS
21.12. TARJA - DARK CHRISTMAS
22.12. HARLEJ
23.12. TYRŠOVA SPOLEČNOST, SEPTUM ŠEJDREM, FKLETZI
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace