Nový Spark
venku od 3. června
Dark country projekt POLY NOIR frontmana INSANIE vypouští první singl

Dark country projekt POLY NOIR frontmana INSANIE vypouští první singl

POLY NOIR je nový dark country/noir western projekt kytaristy a zpěváka Polyho z metal-crossoverové stálice INSANIA oceněné čtveřicí Andělů. První skladby vznikaly už v roce 2018, ale až nyní vychází první oficiální vlaštovka v podobě právoplatného singlu i klipu.

Poly na chystané desce „K mýmu ohni nesedej“ přiznává vlivy temných mohykánů, jako je Enio Morricone, Johnny Cash, Leonard Cohen, Nick Cave či “básník zmaru” Cormac McCarthy. Deska dostala jméno po prvním singlu: „Není to nejdůležitější písnička na albu, ale její název vystihuje víceméně všechno a je dostatečně temně naléhavej, tak jsem celý tohle dark country album pojmenoval podle ní,“ doplňuje Poly.

Chystaná deska z Polyho domácí INSANIE převezme textovou důmyslnost, hudebně se ale odkloní a přinese rozmanitost: „Zjednodušeně se dá říct, že na albu jsou dva druhy písniček. Polovina z nich je instrumentálně košatější, místy až symfonická v duchu Morriconeho, zatímco druhá je dřevěnější a kytarovější. Tenhle singl je z té druhé sorty. Nejspíš jste to sami zažili stokrát: “k vašemu ohni” přisedne někdo, koho tam nechcete a o jehož kecy nestojíte. Protože chcete bejt sami se sebou.“Čert vem planý řeči, tady se jen kouká, pije a mlčí, o svý ticho se s nikým nedělím, běž dál,” upřesňuje rozpětí chystané desky interpret.

Klip k pilotní skladbě desky, která vyjde u Smile Music Records v listopadu, vytvořil talentovaný Frenzy Peter Suchý, navzdory retro zaměření desky s pokrokovým využitím AI nástrojů. Po vydání desky se projekt POLY NOIR chystá na dva koncerty 28.11. v Brně a 4.12. Praze.

Nový Spark
venku od 3. června
Kalendář akcí
23.06. DROPKICK MURPHYS, BAD RELIGION, AGNOSTIC FRONT
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
27.06. BOSTON MANOR
30.06. EXTREME, RICHIE KOTZEN
03.07. OBSCENE EXTREME
03.07. ROD STEWART
04.07. SMASHING PUMPKINS
11.07. ROYAL BLOOD
11.07. MASTERS OF ROCK
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace