Nový Spark
venku od 1. června
David Koller (opět) odchází z LUCIE

David Koller (opět) odchází z LUCIE

Jaká je budoucnost jedné z nejlegendárnějších českých kapel? Kdo ví. Zpěvák David Koller, který byl vždy ikonickým hlasem LUCIE, se rozhodl populární skupinu opustit, aby se mohl více věnovat svému sólovému projektu a rodině. Historie se tedy opakuje.

„Po dlouhých úvahách jsem se rozhodl, že odcházím z LUCIE,“ napsal Koller na svůj Facebook. „Hraní s LUCIÍ bylo fajn a teď se chci věnovat především svojí kapele a rodině. Zdravím všechny fanoušky, David Koller.“

LUCIE na svých stránkách následně potvrdila zpěvákovo rozhodnutí a upřesnila, že naplánované koncerty ještě odehraje v původním složení s Kollerem.

David Koller sdělil serveru novinky.cz, že odchází z osobních i hudebních důvodů, protože nechce své spoluhráče svou osobou „obtěžovat“. Podle manažera LUCIE se kapela nedávno dohodla na plánované pauze. Zatím se členové však nestihli sejít, aby probrali budoucnost bez Kollera.

LUCIE byla založena v roce 1985 Robertem Kodymem a P.B. Chovancem. Později se k nim připojil Michal Dvořák a David Koller. V roce 2006 se začaly hudební cíle a názory jednotlivých členů rozcházet a Koller nečekaně z kapely odešel. Kodym se tehdy vyjádřil, že se o jeho odchodu dozvěděl stejně jako všichni – z ČTK. V roce 2011 se začalo spekulovat o návratu LUCIE v nejslavnější sestavě, v roce 2012 kapela odehrála první comebackový koncert a v roce 2018 vydala album „EvoLucie“.

Nový Spark
venku od 1. června
Kalendář akcí
27.06. BLUDFEST 2026: YUNGBLUD, BIFFY CLYRO, PRIMAL SCREAM
29.06. DOGSTAR
30.06. ALICE COOPER
02.07. A PERFECT CIRCLE
06.07. ZZ TOP
07.07. IDLES
16.07. MASTERS OF ROCK
02.08. JUDAS PRIEST
12.08. ALIEN ANT FARM
04.09. METAL!!! 2026
A co FAKKER!?
logo