Nový Spark
venku od 1. září
LUCIE oslaví Černý kočky mokrý žáby "30" exkluzivně

LUCIE oslaví Černý kočky mokrý žáby "30" exkluzivně

Na podzim příštího roku to bude třicet let, kdy kapela LUCIE vydala dnes už ikonické album „Černý kočky mokrý žáby“, které Ceny Anděl označily za nahrávku dvacetiletí. K výročí LUCIE připravila dárek pro své fanoušky. Na třech exkluzivních koncertech, které se už nebudou opakovat, odehraje celou desku živě od začátku do konce. Koncerty se uskuteční 28. listopadu v Českých Budějovicích, 1. prosince v Brně a 7. prosince v Praze. Půjde o jediné samostatné koncerty kapely v roce 2023 i 2024.

Kromě alba „Černý kočky mokrý žáby“ na nich LUCIE odehraje i své další hity napříč celou tvorbou. Na pódium si kapela přizve hosty, připojí se třeba zpěvačka Lenka Dusilová a poctu společně vzdají producentovi alba Ivanu Královi, který by se měl na stagi objevit i v elektronické verzi. Publikum se může těšit na speciální scénografii a vizuály koncertu inspirované deskou.

„Výročí třiceti let Černý kočky mokrý žáby si chceme připomenout i s našimi fanoušky. Stejně jako my, i oni s ní mají určitě spojené vzpomínky. Proto jsme nachystali minisérii tří halových vystoupení, kde desku odehrajeme celou, od první do poslední písničky. Skladbami z alba se inspiruje i scénografie a vizuál koncertů, navíc chceme udělat i speciální edici merche, která by se vztahovala jen k desce Černý kočky mokrý žáby. Jak zpíváme v titulní písničce: Sjedeme to ještě jednou!,“ zve na koncerty sama kapela, která na speciální tiskové konferenci v pražské kavárně Nona mimo jiné prozradila, že název alba ovlivnila skutečná žába vylézající z rybníka v Řepích nebo jak pánové vzpomínají na zkoušky v legendárním klubu Bunkr, kde bylo pár let po revoluci pekelně veselo.


Na třech chystaných koncertech uslyší publikum „Černý kočky mokrý žáby“ naživo od začátku do konce – od úvodní skladby „Krev a r'n'r“ až po závěrečný hit „Sen“. A mezitím si můžou lidé s kapelou zopakovat skladby jako „Ľaura“, „Štastnej chlap“, nářez „Stotymegavarys“ i píseň „Amerika“, která původně vznikla pro stejnojmenný film Vladimíra Michálka na motivy Kafkova románu. Minisérie tří halových vystoupení je nadlouho jedinou příležitostí, kdy je možné Lucii slyšet na samostatných koncertech. Žádné jiné neodehraje letos ani v roce 2024.

Turné se uskuteční za podpory Raiffeisenbank, která letos slaví 30 let na českém trhu. Jako první si živé přehrání ikonického alba poslechnou 28. listopadu fanoušci v Budvar aréně v Českých Budějovicích. První prosincový den se Lucie přesune do brněnské Winning Group Areny. Exkluzivní minisérii koncertů zakončí 7. prosince 2023 v O2 areně v Praze. Vstupenky jsou už v prodeji.

Nový Spark
venku od 1. září
Kalendář akcí
26.09. SOEN
27.10. WALTARI, RUST2DUST
28.10. WALTARI, RUST2DUST
29.10. WALTARI, RUST2DUST
03.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
05.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
07.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
08.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace