Nový Spark
venku od 1. března
DEBUSTROL: „Čeští SLAYER nám říkali už od začátku“

DEBUSTROL: „Čeští SLAYER nám říkali už od začátku“

Thrashmetalová hydra DEBUSTROL letos opráší svůj dávný klenot jménem „Neuropatolog“. Debutové album, které navázalo na neméně kultovní demo nahrávku „Vyznání Smrti“, přineslo hned několik skladeb, které dělají mladoboleslavským čest dodnes.

Desku Neuropatolog můžete už teď objednat v našem Sparkshopu. Prvních 50 kupujících navíc získá A2 plakát s motivem alba zdarma!

Po třiceti letech od rozpuku jedné z nejagresivnějších kapel českého extrémního metalu se jejich sláva a hluk už zanedlouho znovu roznesou éterem. Pro malý exkurz do minulosti jsme v říjnovém Sparku využili vzpomínek Martina Kolinsse, duchovního bosse nečisté a rouhačské sebranky.


Kolinss mimo jiné zavzpomínal na okamžik, který rozhodl o předním obalu desky, na kterém se šklebí Freddy Krueger z Noční můry. „Přesně to vidím před očima. Jeli jsme 17. listopadu 1990 vlakem do Ostravy natáčet debutovou desku a v ten den tady byl zrovna na návštěvě americký prezident George Bush starší, takže na nádraží bylo strašně kapsářů a mě samozřejmě hned okradli o všechny peníze, co jsem s sebou měl. Ale naštěstí lístky na vlak pro celou kapelu jsem měl v jiný kapse! Takže při tom štěstí jsme po cestě vymýšleli, co bude na obalu. A najednou někdo z nás vykřikl… Bude tam Freddy! No a byl tam, haha.“


V rozhovoru padla řeč i na přezvisko „čeští SLAYER“. „Český SLAYER se nám začalo říkat už od začátku po natočení dema „Vyznání Smrti“, takže to nebylo nic novýho. S tím se naučíš žít úplně v pohodě, haha. V sólech jsme se tehdy moc nestřídali. Skoro všechny jsem hrál já, protože Trifid v sobě měl tento talent teprve objevit. Von byl totiž dost stydlivej.“ (smích)

Kompletní rozhovor najdete v říjnovém Sparku.

Nový Spark
venku od 1. března
Kalendář akcí
29.03. CULT OF LUNA, RUSSIAN CIRCLES, SVALBARD
06.04. WARBRINGER, EVIL INVADERS, SCHIZOPHRENIA, guest
13.04. BROTHER FIRETRIBE
13.04. LIK, MASS WORSHIP
18.04. LOUDNESS
18.04. WELSHLY ARMS
21.04. RHAPSODY OF FIRE
26.04. AVRIL LAVIGNE
03.05. SWALLOW THE SUN, AVATARIUM, SHORES OF NULL
10.05. SABATON
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace