Nový Spark
venku od 2. října
Dee Snider: „O budoucnost metalové komunity mám velký strach“

Dee Snider: „O budoucnost metalové komunity mám velký strach“

Muzikantovi nedávno vyšel živák (CD + DVD) stejnojmenného alba „For the Love of Metal“ z roku 2018. Vzhledem k přetrvávající koronavirové situaci se zdá, že načasování nemohlo být lepší, jelikož lidem možnost jít na koncert chybí.

Jak se s aktuální situací vyrovnává sám Dee Snider? Považuje se spíš za optimistu, který doufá v lepší zítřky i zlepšení mezilidských vztahů, nebo zastává pesimističtější pohled na věc? „Vždycky se snažím být optimista, ale o budoucnost hlavně metalové komunity mám opravdu velký strach. Hudební průmysl se bezpochyby hodně změní. Jako největší hrozbu vnímám především potenciální ztrátu hudební nezávislosti. Obávám se, že až tohle všechno jednou skončí, veškerou iniciativu převezmou obrovské, korporátní nahrávací společnosti, které tak de facto nejen pohltí mnohem menší a nezávislé labely, ale především taky začínající kapely. Neznámí umělci totiž budou čelit největší výzvě vzhledem k tomu, že dojde ke ztížení podmínek a značnému omezení možností, jak se prosadit, protože tu nebude skoro nikdo, kdo by jim podal pomocnou ruku. Nejhorší ale na tom všem je, že právě zmíněná nezávislost je v hudbě zcela klíčovým faktorem, protože z ní vlastně celá umělecká kreativita pramení,“ říká Dee.


Charismatický blonďák se do paměti většiny z nás vryl především jako svérázný frontman legendárních TWISTED SISTER, který se nikdy nebál říct svůj názor. Nejednou byly jeho výroky, vystupování, image i celková životní filozofie, odrážející se také v jeho tvorbě, mnohým trnem v oku. Kontroverzní Dee Snider se ale nikdy nenechal zastrašit a během posledních let ještě navíc ukázal, že pole jeho působnosti je opravdu široké a dávno přesahuje hranice rock’n’rollu. Celý svět jako by se v posledních měsících v důsledku pandemie zastavil, Dee nicméně zůstává pořád aktivní.

Aktuální rozhovor najdete v záříjovém Sparku.

Nový Spark
venku od 2. října
Kalendář akcí
10.10. LIVESTREAM ARMORED SAINT
17.10. LIVESTREAM OBITUARY
30.10. LIVESTREAM CRADLE OF FILTH
31.10. LIVESTREAM MOONSPELL
05.11. Nick Cave Alone at Alexandra Palace v kinech
04.12. ELVENKING, LAST DAYS OF EDEN
12.03. APOCALYPTICA, EPICA
13.03. PRIMAL FEAR
20.03. PRIMAL FEAR
05.05. HELLOWEEN
A co FAKKER!?