Nový Spark
venku od 1. července
DEMONS & WIZARDS končí. Parťák Jona Schaffera odešel z kapely

DEMONS & WIZARDS končí. Parťák Jona Schaffera odešel z kapely

Zpěvák BLIND GUARDIAN Hansi Kürsch opouští svůj dlouhodobý vedlejší projekt DEMONS & WIZARDS. Důvodem je podle všeho účast jeho spoluhráče Jona Schaffera na násilném protestu v budově amerického Kapitolu začátkem ledna.

Kürsch vydal 1. února následující prohlášení: „V pondělí jsem Jonovi a labelu Century Media oznámil, že s okamžitou platností opouštím projekt DEMONS & WIZARDS. Moje spolupráce s Jonem v DEMONS & WIZARDS končí.“ Hansi oznámil svůj odchod dva týdny poté, co byl Schaffer zatčen za účast na protestech v americkém hlavním městě. 52letý kytarista **ICED EARTH **čelí šesti federálním trestním obviněním poté, co byl obviněn z útoku na policisty pepřovým sprejem.

Zatímco Schaffer se ke své účasti na nepokojích zatím veřejně nevyjádřil, jeho spoluhráči z ICED EARTH vydali na Instagramu a Facebooku prohlášení. „Absolutně neschvalujeme ani nepodporujeme nepokoje nebo násilné činy, kterých se výtržníci dopustili 6. ledna v budově amerického Kapitolu. Doufáme, že všichni, kteří se toho zúčastnili, budou postaveni před soud a budou se zodpovídat za své činy.“ Dva dny po incidentu se v podobném duchu vyjádřili i členové Kürschových BLIND GUARDIAN.

Label Century Media v lednu odstranil profily ICED EARTH i DEMONS & WIZARDS ze své stránky.

DEMONS & WIZARDS vloni u Century Media Records vydali třetí studiovku „III“. Šlo o první nahrávku po patnácti letech.

Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
18.09. PRIMAL FEAR
20.09. PRIMAL FEAR
21.09. FROG LEAP
22.09. AXEL RUDI PELL
25.09. AXEL RUDI PELL
08.10. TWILIGHT FORCE
26.10. FLESHGOD APOCALYPSE, EX DEO
31.10. FAUN
12.01. APOCALYPTICA, EPICA
23.04. HELLOWEEN
A co FAKKER!?
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace