Nový Spark
venku od 1. července
Do aukce jde dlouho ztracená kytara Eddieho Van Halena s kanadskou vlajkou

Do aukce jde dlouho ztracená kytara Eddieho Van Halena s kanadskou vlajkou

V Beverly Hills opět proběhne aukce ikonických kytar a hudebních artefaktů „Played, Worn, & Torn: Rock 'N' Roll Iconic Guitars“. Aukční síň Julien's Auctions vyzdvihuje jeden kus rokenrolové historie, který nikdo nespatřil už tři desetiletí – kytaru Eddieho Van Halena z roku 1993, ozdobenou kanadskou vlajkou.

Vše od VAN HALEN na Sparkshopu!

Nedávno objevený model Ernie Ball Music Man Eddie Van Halen Signature z roku 1993, na kterém se skví kanadská vlajka, použil legendární kytarista během koncertu při oslavách Dne Kanady. Kytara, která byla 31 let ztracená, byla znovu objevena a zažehla vlnu nostalgie. Historie kytary je stejně živá jako její červenobílý lak. Byla vytvořena v březnu 1993, původně jako „Guitar Van Halen Purple Translucent“, aby poté prošla vlasteneckou proměnou. Javorový krk, tělo z lipového dřeva a charakteristické diMarzio snímače jsou důkazem vytříbeného stylu Eddieho Van Halena a citu pro řemeslo.

Význam kytary však přesahuje její technické specifikace. 1. července 1993 vystoupili VAN HALEN na pódiu v Molson Park v Barrie v Ontariu. Když se blížil přídavek, Eddie odhalil kytaru s kanadskou vlajkou jako překvapení pro publikum a poctu kanadskému národu. Přídavek, obsahující ikonické písně jako „Jump“, „You Really Got Me“ a „Rockin' In The Free World“, se stal historickým okamžikem jak v odkazu VAN HALEN, tak v oslavách Dne Kanady.

Eddie zemřel v roce 2020 na rakovinu. Celý výtěžek z prodeje této ikonické kytary půjde ve prospěch City of Hope, předního výzkumného a léčebného centra pro rakovinu a další život ohrožující nemoci.

Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
20.07. OBSCENE REVENGE
21.07. AC/DC
21.07. HELLRIPPER, CLOAK, HIGH COMMAND
23.07. THE CULT
27.07. THE BRIDGE CITY SINNERS, LIGHTNIN´ LUKE
28.07. AKHLYS
29.07. SCHOOL DRUGS
29.07. SCORPIONS
31.07. HEMLOCK, MADRAIN
01.08. SUFFOCATION
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace