Nový Spark
venku od 2. května
Do Olomouce dorazí zpěvák rockových TYKETTO

Do Olomouce dorazí zpěvák rockových TYKETTO

Hudební legenda, jeden z nejlepších rockových hlasů, charismatický muzikant – to všechno je Danny Vaughn, který se celosvětově proslavil především jako frontman hardrockových TYKETTO. Dannyho hudební kariéra je však mnohem pestřejší a bohatší.

Dannyho hudební začátky jsou spojeny s řadou kapel hrajících převážně převzatý repertoár (namátkou jmenujme např. RELATIVE PLEASURE nebo ALLIED FORCES). Zásadní zlom v jeho kariéře však přišel v roce 1985, kdy se spojil s baskytaristou legendárních rockerů UFO, Petem Wayem a stal se frontmanem jeho tehdejší kapely WAYSTED. V roce 1986 pak vychází vysoce ceněné album „Save Your Prayers“ a s ním i Dannyho první videoklip na MTV ke skladbě „Heaven Tonight“. S Waysted cestuje Danny po celém světě a na velkých stadionech předskakuje takovým veličinám jako jsou IRON MAIDEN nebo STATUS QUO.

Získané zkušenosti po odchodu z Waysted pak Danny bohatě zúročí o několik let později, kdy se spojí s bubeníkem Michaelem Claytonem Arbeenym, baskytaristou Jimi Kennedym a kytaristou Brooke St. Jamesem do kapely TYKETTO. V roce 1991 vychází skupině u firmy Geffen debutové album „Don´t Come Easy“, které způsobí na tehdejší hardrockové scéně senzaci. Deska nabitá energií a silnými melodiemi, perfektní muzikantské výkony ale hlavně fenomenální Dannyho zpěv jsou hlavní poznávací znamení souboru.

Z alba vzešlo několik hitových singlů jako „Forever Young“ nebo „Burning Down Inside“ a kapela na podporu nahrávky vyráží na několikaleté světové turné. Začátkem 90. let jsou TYKETTO jednou z nejpopulárnějších hardrockových kapel a mezi fanoušky si získává doslova kultovní status.

Druhé album „Strength In Numbers“ vychází v roce 1994 a i přes velmi příznivé přijetí je zřejmé, že klima na hudební scéně se změnilo a soubory jako TYKETTO nemají na růžích ustláno. Po dalších dvou letech, kdy „grunge“ téměř zlikvidoval melodicko-rockovou scénu, Danny z kapely odchází (v mezičase vychází kompilace demo nahrávek a živých vystoupení „Take Out & Served Up live“).

Dannyho hudební pauza ale netrvá dlouho a po ní se věnuje své bohaté sólové kariéře (celkem vydává 7 alb) i dalším projektům, z nichž za zmínku stojí např. melodicko-rockový FROM THE INSIDE, nebo bluesem ovlivněný FLESH AND BLOOD či BURNING KINGDOM.


Danny se rovněž jako vokalista objevuje na celé řadě nahrávek jiných umělců, jako jsou např. YES, RIOT, Richie Zito, Gary Hughes, RAGE OF ANGELS aj. V novém tisíciletí pak Danny obnovuje TYKETTO. Nejprve vychází soubor nevydaných nahrávek pod názvem „The Last Sunset – Farewell 2007“ (2007) a pak i regulérní řadovka „Dig In Deep“ (2012) a zatím poslední, vynikající počin „Reach“ (2016). Kapela se také triumfálně vrací na koncertní pódia; záznam z vystoupení na italském festivalu vydavatelství Frontiers Records vychází i na živém CD z roku 2017 pod názvem „Live From Milan“.

Kromě vlastní tvorby Danny v roce 2009 spoluzakládá THE ULTIMATE EAGLES, světově nejuznávanější tribute kapely EAGLES, se kterým koncertuje po celém světě.

Aktuálně Danny vydává svoje další sólové album „Myths, Legends And Lies“, na jehož podporu vyráží na sólové akustické turné. A jednou ze zastávek bude 3. října i Olomouc, kdy Danny vůbec poprvé vystoupí na samostatném sólovém koncertu v Česku.

Nenechte si ujít tohoto výjimečného umělce a přijďte si poslechnout největší hity Danny hudební kariéry!

Support – BLACK TIGER Unplugged

Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
28.05. BRUCE SPRINGSTEEN, THE E STR
31.05. METALFEST OPEN AIR
04.06. STING
06.06. NICKELBACK
12.06. ROCK FOR PEOPLE
13.06. BRUJERIA
17.06. ALICE COOPER
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
04.07. SMASHING PUMPKINS
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace