Nový Spark
venku od 1. listopadu
Domácí REST IN HASTE řeší na novém albu téma odloučení i propojování

Domácí REST IN HASTE řeší na novém albu téma odloučení i propojování

Nové dlouhohrající album REST IN HASTE „Hello Young Traveler“ vyšlo 28. května na vinylu a digitálně na platformách Bandcamp, Spotify, iTunes, Amazon Music, YouTube Music a dalších. Desku nahrával Dan Šatra známý spoluprací s kapelami jako LVMEN nebo PLANETY a mixoval J Robbins z GOVERNMENT ISSUE a JAWBOX ve studiu Magpie Cage v Baltimoru.

O mastering se postaral Ed Brooks ze Seattlu, který má na svém kontě desky skupin jako AKIMBO, RUSSIAN CIRCLES, THESE ARMS ARE SNAKES, PELICAN nebo MINUS THE BEAR. Novou desku REST IN HASTE nahráli v užší čtyřčlenné sestavě. V jasnějších aranžmá tak vyniknou řezavé kytarové vyhrávky, hutná basa a rafinované rytmy. Zároveň se kapela víc než kdy dřív zaměřila na texty a songwriting. Jak říká zpěvák Jarda „Electroslav“ Švelch: „V našem zvuku vždycky byly prvky stoner rocku a pouštního rocku, ale na druhé straně i post-punku, indie rocku a math rocku. Na nové desce nám šlo nejvíc o to, aby každá píseň měla jasnou vizi, jasné téma a byla co nejvíc semknutá.“

Rovnováhu mezi elementy post-punku a stoner rocku našel i mixážní inženýr J Robbins, veterán punkových kapel z Washingtonu D.C., který ale zároveň produkoval klasiky stoner rocku CLUTCH. Jedenáct skladeb pokrývá celou řadu poloh od kousavého post-punku „Walking City“ přes country-rockové sloky a psychedelický závěr „5000 Tractors“ až po stoner baladu „Confirmation“ a mathrockovou instrumentálku „Day of Rest“. Na desce už tradičně hostuje zpěvačka Markéta Broumová z kapely NANO.

Většina písní vznikala v období, kdy byli členové kapely rozděleni velkými geografickými vzdálenostmi (na které pak plynule navázala pandemie). Téma vzdálenosti, odloučení a propojování se odráží i v textech písní jako „Waltz Me Away“, „Brass Traveler“ nebo „Hospitality“. Další písně nabízejí poetické i satrické pohledy na polarizovaný a roztříštěný svět. „Content Farm“ vypráví o frustracích „tvůrců obsahu“, kteří jsou jen nevolníky ve službě online platforem; „5,000 Tractors“ o prodeji traktorů do Ruska, který měl zachránit českou ekonomiku.

Kapela postupně plánuje zveřejnit videa a vizualizace k většině skladeb. Těmi prvními budou „Content Farm“, „Brass Traveler“ a „Immaterial News“.

Nový Spark
venku od 1. listopadu
Kalendář akcí
31.10. FAUN
12.01. APOCALYPTICA, EPICA
23.04. HELLOWEEN
18.06. GUNS N‘ ROSES
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace