Nový Spark
venku od 28. června
Doomově elektronická CHELSEA WOLFE se vrací do matičky stověžaté

Doomově elektronická CHELSEA WOLFE se vrací do matičky stověžaté

Na konci dubna se do Prahy i se svou kapelou vrátí americká skladatelka a písničkářka CHELSEA WOLFE. Jedná se o její šestou návštěvu ČR – na podzim roku 2015 svou hlasitou produkcí bezmála zbořila beznadějně vyprodané Divadlo Dobeška, v srpnu 2016 pak v neméně velkém stylu uzavřela první den festivalu Brutal Assault v Jaroměři.

Na svém kontě má CHELSEA WOLFE pět dlouhohrajících desek, poslední z nich Abyss, vyšla v roce 2015. Jedná se o její zatím nejhutnější a nejhlasitější album, které můžeme charakterizovat jako vyvážený mix elektroniky a doom metalu – CHELSEA WOLFE však nezapře ani svoje kořeny v temném folku a její pěvecké kvality jasně září i přes stěnu kytar, bicích a samplů.


„Problémy se sny a spánkem mě pronásledují celý život,“ komentuje CHELSEA WOLFE hlavní inspiraci stojící za její hudbou. Ta popisuje momenty, kdy spánek namísto vytouženého odpočinku a úniku před nelítostnou denní realitou nabízí pouze neklidné snění a paralýzu. Na „Abyss“ se CHELSEA WOLFE podařilo opět o něco lépe otisknout bitvu člověka zmítaného mezi frustrujícím denním životem a jen zdánlivě klidnějším spánkem a album je tak jasným důkazem, proč se z ní stala jedna z nejzajímavějších skladatelek tohoto desetiletí. Nadcházející evropské mini-tour uzavře cyklus koncertů k desce „Abyss“, o jejích nesporných kvalitách se tak nejlépe přesvědčíte na vlastni uši.

WEAR YOUR WOUNDS jsou výsledek několikaletého domácího nahrávání frontmana CONVERGE Jacoba Bannona. Na debutové desce, která má 7.dubna vyjít u Deathwish s ním spolupracovali Kurt Ballou (CONVERGE), Mike McKenzie (THE RED CHORD, STOMACH EARTH, UNRAVELLER), Chris Maggio (TRAP THEM, COLLISEUM), a Sean Martin (HATEBREED, CAGE, KID CUDI, TWITCHING TONGUES). Společně vytvořili silnou desku, která není podobná ničemu, co předtím tvořili individuálně. Deset emotivních skladeb, které tíhnou spíše k pomalejší a epické tvorbě CONVERGE či Bannonově předchozí tvorbě se SUPERMACHINER.

A máme pro vás novou soutěž! Dva z vás od nás získají lístky na Chelsea Wolfe.

Soutěžní otázka: Jak se jmenuje zatím poslední vydané album Chelsea Wolfe?

Své odpovědi posílejte na soutez@spark-rockmagazine.cz do 27.3.

Nový Spark
venku od 28. června
Kalendář akcí
25.07. Skunk Anansie
01.08. Rock pod Kameňom
02.08. Motonálet
03.08. Ostrava v Plamenech
06.08. Parkway Drive, Thy Art Is Murder, Crystal Lake
07.08. Brutal Assault
10.08. Out Of Hell
14.08. Summer Breeze
16.08. Fryyfest
18.08. Metallica, Ghost, Bokassa
A co FAKKER!?