Nový Spark
venku od 2. května
Dostane se zatčený Jon Schaffer na svobodu? Právníci žádají jeho propuštění

Dostane se zatčený Jon Schaffer na svobodu? Právníci žádají jeho propuštění

Advokáti Jona Schaffera (ICED EARTH) podali návrh na zamítnutí jeho obvinění ve věci účasti na útoku na americký Kapitol 6. ledna. 52letý hudebník čelí šesti federálním trestním obviněním poté, co měl během povstání postříkat policistu pepřovým sprejem.

Podle soudních dokumentů, které odeslali Schafferovi právníci 9. března, se požaduje okamžité Jonovo propuštění. Důvodem má být tvrzení, že vláda porušila zákon o rychlém procesu, který stanoví maximální lhůty pro různé fáze federálního trestního stíhání. Jelikož zákon o rychlém procesu vyžadoval, aby vláda podala obžalobu do 30 dnů od Schafferova zatčení, „obvinění musí být zamítnuto“, píše se v dokumentu.

Schaffer stále čeká na vydání do Washingtonu D.C., téměř sedm týdnů poté, kdy soudce podepsal příkaz, aby se kytarista ICED EARTH objevil u místního obvodního soudu. Schaffer je držen ve vězení v okrese Marion.

Podle listu Politico je tým federálních prokurátorů se sídlem v D.C. v presu, jelikož ministerstvo spravedlnosti s příslušnými soudy zpracovávají stovky případů obviněných z útoku na Kapitol. Zatímco za celý loňský rok zaznamenal federální soud v D.C. 290 případů závažných trestných činů, v letošním roce se již řeší 199 takových případů, přičemž téměř všechny se týkají údajných výtržníků na Kapitol.

Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
21.05. EXHORDER
28.05. BRUCE SPRINGSTEEN, THE E STR
31.05. METALFEST OPEN AIR
04.06. STING
06.06. NICKELBACK
12.06. ROCK FOR PEOPLE
13.06. BRUJERIA
17.06. ALICE COOPER
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace