Nový Spark
venku od 1. července
Druhý - pražský - finálový koncert Spark Fresh Blood je za námi

Druhý - pražský - finálový koncert Spark Fresh Blood je za námi

Druhý finálový koncert soutěže Spark Fresh Blood 2015 se tentokrát konal v pražském klubu Buben. Trojice kapel, která se tam představila, ukázala, že porotci to nebudou mít ani letos při konečných verdiktech vůbec jednoduché.

Jako první vystoupili kuřimští EMBRACE THE DARKNESS. Tihle melodic death doom metalisté si během své kariéry zamilovali housle natolik, že dnes už tvoří jednu ze stálých a nutno říct nejzajímavějších složek jejich obsazení, ač fungují hlavně jako jakési „koření“. To, že od tohoto nástroje zpestřujícího její zvuk, nechce kapela upustit, napovídá i fakt, že houslisty vystřídala už dva, přičemž ten poslední – Slovák Stanislav Žolda – se k sestavě připojil po pouhých dvou týdnech hledání. Přítomní fanoušci točili pačesy od prvních tónů a pařící nálada se nesla až do závěrečné skladby poslední kapely večera.

Ostrý kontrast k death doom metalu přišel s brněnskými MISTY WAYS. Jejich styl, který nazývají moon metal a postexorcism dark rock, by se dal také onálepkovat jako velkolepý, smyslný symphonic metal, ovšem pořád by se jednalo o termín mírně zavádějící. Skupina totiž propracované skladby dokáže podpořit i silnými, chytlavými a až – nestyďme se to říct – popovými refrény, fungujícími vedle rytmických změn, košatých aranžích atd. Samozřejmě v tom hraje roli i složení kapely. Například kytarista a zpěvák Derias – velmi výrazná osobnost současné brněnské scény – ukazuje své velké nadání také v projektu DERIAS & SPARS, jenž se letošního Spark Fresh Blood zúčastnil také (mimochodem zpěvák Spars se v Bubnu představil s MISTY WAYS jako host) a s přehledem zvládá party Jimmyho Page v revivalu LED ZEPPELIN. Půvabná frontwoman Katryna zase vystudovala na konzervatoři klavír. Jinak se věnuje vážné hudbě a nelze popřít ani její zájem o jazz.

Večer pak v mírném stresu z blížící se večerky zakončili post hardcoraři YOUR LAST BREATH z Kostelce nad Orlicí. Svou bezprostřední show podpořili i tím, že jeden ze členů si své stanoviště rozestavil před pódiem. Začali s obrovským nasazením a dech neztratili až do poslední písně. Jejich vystoupení si pochvalovala řada přítomných. Za pozornost stojí také jejich letošní EP „Streets of Alyderia“, které skupina nabízí volně k poslechu na svém Bandzone a které produkovali respektovaní producenti Ecson Waldes a Hynek Toman (SUPPORT LESBIENS).

Kapely na úrovni, pivo za zvýhodněnou cenu, volný vstup a samozřejmě spousta zábavy – v tomto duchu se bude odehrávat i další finálový koncert Spark Fresh Blood 2015, který se odehraje už tuto sobotu 14. listopadu v libereckém klubu Bunkr, kde se představí domácí metalcoristé SIGHTS, powermetalisté PORTA INFERI a taky slovenští SIGNUM REGIS!

Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
07.07. MASTERS OF ROCK 2022
13.07. KISS
22.07. PEARL JAM
25.07. GOJIRA, ALIEN WEAPONRY, EMPLOYED TO SERVE
28.07. SLIPKNOT
28.07. BENÁTSKÁ!
29.07. OSTRAVA V PLAMENECH 2022
09.08. BRUTAL ASSAULT
14.08. LIMP BIZKIT
18.08. ROCK CASTLE 2022
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace