Nový Spark
venku od 2. dubna
Dubnový Spark uvádí: FIVE FINGER DEATH PUNCH – „Za některé koncerty si sypeme popel na hlavu.“

Dubnový Spark uvádí: FIVE FINGER DEATH PUNCH – „Za některé koncerty si sypeme popel na hlavu.“

Titulka dubnového Sparku patří velikánům hard’n’heavy scény FIVE FINGER DEATH PUNCH. Redaktor Petr Adámek mluvil s tahounem a klidnou sílou kapely Zoltanem Bathorym. Hlavním tématem skrz naskrz byly koncerty a život na turné.

FIVE FINGER DEATH PUNCH na Sparkshopu

Jak dobře víme, nejvíc viditelný člen FIVE FINGER DEATH PUNCH, zpěvák Ivan Moody, bojoval léta se závislostí na alkoholu, ale teď už je více než pět let střízlivý. Podle slov Zoltana Bathoryho byly časy, kdy kromě něho pařila celá kapela, a to i před koncerty. Některá vystoupení podle toho také vypadala a kytarista v rozhovoru zmiňuje hned tři, za která si dodnes sype popel na hlavu. Jelikož je však profík, dokázal se skvěle vypořádat i s chybějícím Ivanem Moodym na festivalu Nova Rock, který na koncert prostě nedorazil. Zoltan v klidu odpovídá: „Jak jsem říkal, jsme profíci, děláme to celý život. Z technického hlediska není taková situace nijak zvlášť problematická. Už tolikrát se něco na pódiu podělalo. Třeba když někde nezbyl čas na zvukovku, nefungovaly podkladové linky, haprovaly odposlechy na pódiu nebo se vysralo něco jiného a museli jsme to řešit operativně za pochodu přímo během koncertu. Něco takového se může stát kdykoliv a nikdy se tomu nedá stoprocentně předejít.“ Technicky to kapela tenkrát zvládla skvěle, osobní rovina už je však jiná otázka: „Tam už to tak v pohodě není. Víš, když Ivan není vedle mě, nejsem ve své kůži. Je to spíš psychologická záležitost, prostě cítíš, že tvůj tým není kompletní.“

Zoltan nemluvil pouze o nepovedených koncertech, ale samozřejmě i o věcech pozitivních. Kdo kapelu v začátcích nejvíc podporoval? Co se naučil od členů METALLIKY? A jak se dá vědecký přístup aplikovat na sestavení setlistu? Čtěte v dubnovém čísle Sparku, který seženete v trafikách nebo na Sparkshopu.

FIVE FINGER DEATH PUNCH jsou nyní ve své nejskvělejší formě a žádné eskapády se nečekají. Jejich červnová show na Metalfestu v Plzni bude nekompromisní, profesionální a neskutečně zábavná, tak jak jsme zvyklí. Pokud nemáš lupen, koupíš ho za Spark cenu také na Sparkshopu!


Nový Spark
venku od 2. dubna
Kalendář akcí
22.04. LORDI
23.04. LORDI
25.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
26.04. MIDNIGHT, CYCLONE, HIGH COMMAND
26.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
27.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
28.04. GLENN HUGHES
30.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
01.05. MARDUK, ORIGIN, DOODSWENS
03.05. PROTHEUS, KOMUNÁL
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace