Nový Spark
venku od 2. dubna
Eddieho věčný úsměv

Eddieho věčný úsměv

Jeden z největších rockových kytaristů všech dob, který uchvátil Ameriku, udělal své první krůčky v Amsterdamu, městě neřesti a lidských hříchů. Jako kdyby samo místo nízko nad mořem předurčilo další budoucnost mláděte, jež mělo dobýt celý svět. O Eddieho pouti k rockovým nebesům vypráví prosincový Spark.

Když bylo Eddiemu sedm, vydala se rodina za oceán hledat štěstí. V případě věčně se usmívající matky Eugenie šlo o další dalekou cestu do neznáma, indonéská rodačka, která dala Eddiemu částečný exotický původ, na nějž byl v budoucnu náležitě pyšný, putovala do země tulipánů až po svatbě s Janem Van Halenem. Otec obou bratří, Alexe a Eddieho, byl klavírista a automaticky vedl své syny k hudbě. Záměr udělat z Eddieho dalšího pianistu ovšem nevyšel, i přestože si prý vedl skvěle. Stejně tak pohořela původní kombinace dvou začínajících muzikantů. Alex s kytarou a Eddie za bicími, to si dnes nikdo neumí představit, a přece tak oba nizozemští rodáci začínali. Historie praví, že při koncertech svého otce Eddie a Alex vystupovali během pauz pro pobavení publika. „A měli jsme úspěch. Když vystoupení skončilo, vybírali jsme do klobouku a přišli si na dvaadvacet dolarů. Pak jsme chtěli po tátovi, aby nám taky přispěl. Dal každému z nás pět babek. Když jsme nejevili dostatečné nadšení a chtěli víc, řekl jen, vítejte ve světě showbyznysu,“ prozradil Alex Van Halen. Kalifornská Pasadena tehdy ještě netušila, jak ji oba bratři prahnoucí po světě popové a následně rockové hudby proslaví.

Zbytek hlavního článku a hned dva rozhovory najdete na stranách 24–35 prosincového vydání.


Vstoupili byste do nesvaté katedrály, kdyby vás zvědavost sžírala touhou poznat, co se v ní skrývá? Co když vás čeká lítý boj s největším nepřítelem – totiž se svým já? Děsivá představa? Pro mnohé by byla, ovšem kytarista a vrchní skladatel švédských blackdeathových kříženců NECROPHOBIC Sebastian Ramstedt se vlastního vědomí neděsí. Naopak, alegorickou cestu do pekelných hlubin mysli dobrovolně podstoupil na novince „Dawn of the Damned“. O aktuální desce, magii, starých časech extrémního metalu i politické korektnosti jsme pohovořili jednoho temného podzimního večera a výslednici rozhovoru najdete v Galerii Titánů.


Rozhovorová nálož je odpálena trhavinou HATEBREED, kteří se hlásí s novou fošnou. Pokračujeme povídáním se SEVENDUST, VISIONS OF ATLANTIS, SURMA, KILLER BE KILLED, MY DYING BRIDE, LIK, INSIDIOUS DISEASE, ROSA NOCTURNA či jsme dokonce chytli Dava Lombarda a pokecali o nové desce MR. BUNGLE.

Uši proplachujeme domácímu kytaristovi a skladateli Miloši Dodo Doležalovi tentokráte tematicky se zaměřením na písně VAN HALEN. Ace Frehleyho zpovídáme v Rock Star Memories a ukrajinské vampě Tatianě Shmailyuk z JINJER se díváme do duše v rubrice Deep Look Inside. Česká symfonic/power kometa SEBASTIEN se dostala pod drobnohled v rubrice Story.

V rubrice Live se vracíme do téměř bezstarostných zářijových týdnů, kdy se nakrátko situace uvolnila a proběhlo několik akcí včetně koncertu CULT OF FIRE a thrashového galavečeru Kafest.

A to samozřejmě není všechno, těšit se můžete na spoustu další věcí a malých či velkých překvapení. Záleží jen na vás, jak si Spark vychutnáte.

„Přeji vám, abyste si Vánoce užili v klidu a moci přítomného okamžiku. Obklopeni těmi, kteří jsou vám blízcí. Pevné zdraví!“ vzkazuje všem čtenářům šéfredaktor Karel Balčirák.


Nový Spark
venku od 2. dubna
Kalendář akcí
22.04. LORDI
23.04. LORDI
25.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
26.04. MIDNIGHT, CYCLONE, HIGH COMMAND
26.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
27.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
28.04. GLENN HUGHES
30.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
01.05. MARDUK, ORIGIN, DOODSWENS
03.05. PROTHEUS, KOMUNÁL
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace