Nový Spark
venku od 29. března
EDGUY - "Age of the Joker"

EDGUY - "Age of the Joker"

Po tři roky starém albu - „Tinnitus Sanctus“ je Sammetova družina zpět. To, co bylo Achillovou patou u předchozího počinu, je na novince vybroušeno do posledních detailů. Chytlavé melodie, sugestivní refrény, kytary, jenž konečně dostaly více prostoru. Na „Age Of The Joker“ najdou fans vše, co mají rádi jak na EDGUY, tak i na AVANTASII. Nahrávka působí nesmírně celistvě a vyváženě, což je zde jednoznačně kuprospěchu věci. Od tklivých melodií v úvodu „Fire On The Downline“, a balady „Every Night Without You“se přeneseme přes klasické hardrockové pojetí: „Aleister Crowley Memorial Boogie“ (bonus track/digi) až po songy se speedmetalovým puncem - „Breathe“ “The Arcane Guild“... Navíc trackům nechybí jistá dávka progrese, to posunuje celou placku ještě o třídu výše.

Pokud již někdo EDGUY, potažmo Tobiasovi nevěřil, nyní bude velmi rychle vyveden z omylu. Alba „Hellfire Club“, či „Rocket Ride“ strčí nový přírůstek hravě do kapsy. Už první track „Robin Hood“, který se zprvu tváří nemastně neslaně dává posluchačům jasně najevo, že je zde něco jinak. Zanedlouho následuje „Nobody's Hero“ s klasickým riffem a refrénem, který je pro EDGUY standardem. Jenže co zkrátka nelze přeslechnout, je onen zápal, kterým je kapela doslova nasáklá. Jeden skvělý (byť vcelku triviální) refrén za druhým, kytary ani bicí nezůstávají příliš pozadu. Sem tam přijde změna v podobě „irské“ vybrnkávačky v „Rock Of Cashel“ a jede se dál.

Zkrátka, je velmi těžké najít nějaká hluchá místa, natož pak označit nějakou skladbu za vyloženě nepovedenou. Pokud bych se přece jen takovou snažil najít, musel bych sám sebe označit za hnidopicha, a to věru nechci! Zdá se, že EDGUY nejspíš mají stále ještě několik es v rukávu a jako jednoho z žolíků můžeme považovat právě tento skvost!

Hodnocení: 9/10

Nový Spark
venku od 29. března
Kalendář akcí
20.04. Nervosa
20.04. Týr, Heidevolk, Dalriada
21.04. Backyard Babies
21.04. Suffication, Belphegor, God Dethroned, Nordjevel, Darkrise
24.04. Casey, Gatherers, Acres
25.04. Suffocation, Belphegor, God Dethroned, Nordjevel, Darkrise
25.04. Metalománie
26.04. Hypnos
26.04. Frog Leap
28.04. Vulture Industries, Helheim, Madder Mortem, Caelestia
A co FAKKER!?