Nový Spark
venku od 3. ledna
EPILOG vydávají singl a lyric video „Providence Asylum“

EPILOG vydávají singl a lyric video „Providence Asylum“

Úvodní kapitola knihy prozřetelnosti je otevřena. Powermetalová fúze nadějné české kapely a švédského divocha za mikrofonem odtajňuje první ochutnávku ze stejnojmenné desky. Svět se sice zbláznil, ale stále lze najít cestičky k opojným měchům metalové mízy díky kapelám jako EPILOG.

Album „Providence Asylum“ je třetí nahrávkou, na které mladoboleslavská formace brousí svůj melodický břit k dokonalému obrazu svému společně se zahraničním hlasem. Nepřehlédnutelný copatý vokalista Rob Lundgren, jenž současně působí ve španělské heavy/power formaci REVEAL, je tím pravým drahým kamením, které prozařuje pootevřená dvířka pokladnice EPILOG. „Spolupráce s Robem funguje na jedničku čili si v podstatě plním sny. Dobrá produkce a jeho skvělý vokál písničky posunují na další úroveň. Takže jsem momentálně jak dítě v cukrárně,“ tetelí se blahem kytarista Michal Zeman, který je pachatelem většiny hudebního materiálu, jež prorostl zbrusu nové album „Providence Asylum“.

EPILOG dlouhodobě čerpají ze starých klasiků žánru, a to jak v hudebním ranku, tak z lyrického hlediska. „Už jako čtenáře juniora mě uchvacovaly příběhy a svět H. P. Lovecrafta a několik skladeb na desce je inspirováno právě nimi. Jsou věci, které ve vás prostě zanechají otisk, který v hloubi vyčkává a v pravý čas vyplave na povrch,“ svěřuje se Zeman, který přiznává, že nesmrtelný autor, jenž inspiroval mnoho metalových kapel po celém světě, mu úspěšně kříží cestu dlouhodobě. Jeho odkaz tak obsahují i předchozí desky „Whispers in the Darkness“ (2017) a „Ancient Ritual“ (2019).

Nejnovější album „Providence Asylum“ vychází v září 2021 pod hlavičkou Smile Records. Titulní singl však můžete okusit již teď včetně spektakulárního lyric videa, díky kterému je EPILOG připraven otevřít svou náruč všem heavy/speed/power maniakům, a s ní i svůj fantazijní svět.


Nový Spark
venku od 3. ledna
Kalendář akcí
23.04. HELLOWEEN
18.06. GUNS N‘ ROSES
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace