Nový Spark
venku od 28. června
Festival Symbolic oznamuje headlinera

Festival Symbolic oznamuje headlinera

Nový tvrdý festival Symbolic oznamuje hlavní hvězdu. Jsou jí angličtí deathoví veteráni CANCER. Lahůdka pro všechny milovníky smrtokovu!

Zkraje 90tých let minulého století metalovému světu vládl death metal – jména jako CANNIBAL CORPSE, DEATH, OBITUARY, DISMEMBER, ASPHYX, DEICIDE, SUFFOCATION, NAPALM DEATH, MORGOTH, BOLT THROWER, MASSACRE, ENTOMBED, SINISTER, CARCASS, UNLEASHED, MONSTROSITY, PESTILENCE, GORGUTS, BRUTALITY, IMMOLATION, MORBID ANGEL, INTANTATION nebo AUTOPSY se nesmazatelně zapisovala do dějin … a také do srdcí mnoha miliónů fanoušků po celém světě. V této době se začíná psát i příběh anglických CANCER. Po dvou demo snímcích a debutu „To the Gory End“ (1990) oznamují rozšíření řad o kytarovou ikonu Jamese Murphyho (DEATH, OBITUARY, DISINCARNATE nebo TESTAMENT) a vydávají znamenitou „dvojku“ „Death Shall Rise“ (1991). Silná firma v zádech, ještě silnější materiál na desce znamená jedno jediné – turné střídá turné, kapela se těší zájmu fanoušků a střádá plány na to, co musí zákonitě přijít. Tím krokem je třetí deska „The Sins Of Mankind“ (1993). Ta utvrzuje pozice, ale nachází kapelu v unaveném stavu. Ta eskaluje vypuštěním (na dlouhou dobu) posledního alba kapely, jenž dostalo název „Black Faith“ (1995). Změna stylu, vyčerpanost a asi i fanouškovské nepochopení vedlo k neodvratnému zániku. Hybernace nakonec trvala 7 let – v roce 2003 se kapela na skok vrátila, aby opět usnula a probudila se až před 4 lety. Od té doby CANCER znovu koncertují, ale mnohem střídměji než v 90tých letech.


Zajímavé je, že kapela za svou dlouhou existenci NIKDY nehrála v České republice (Stejně jako XENTRIX, kteří se na SYMBOLICu v pozici headlinera taktéž objeví). Nyní tedy máte jedinečnou příležitost dotknout se DEATH METALové historie.

CANCER se vedle XENTRIX, ENTRAILS, REVEL IN FLESH a dalších více než 60 kapel objeví v termínu 4-8 července ve Třech Dvorech u Kolína. Příjemný areál přírodního koupaliště přivítá své návštěvníky od středečního dopoledne … tak ať tuto událost léta nepromeškáte.

Nový Spark
venku od 28. června
Kalendář akcí
27.06. Trivium, Hatebreed
28.06. Full Force
29.06. Melvins
30.06. Kenny Wayne Shepherd Band
30.06. Ministry
03.07. Obscene Extreme
04.07. Rock For People
08.07. Full Of Hell, The Body, Decultivate, Insistent
10.07. Richie Kotzen
10.07. Ministry, 3 Teeth
A co FAKKER!?