Nový Spark
venku od 1. března
Finále Spark Fresh Blood se blíží: RISE OF SURYA

Finále Spark Fresh Blood se blíží: RISE OF SURYA

Finále talentové soutěže Spark Fresh Blood se blíží mílovými kroky. Již 6. 10. v brněnském klubu Kabinet Múz rozezní své metalové tóny trojice nadějných domácích spolků. Jako další se představují progresivci z Prahy, RISE OF SURYA.

Předprodej lístků zde: https://goout.net/cs/spark-fresh-blood-arawn+rise-of-surya+torrax/szgwdcu/
FB událost: https://www.facebook.com/events/1766406127036373

Představte svou kapelu lidem, kteří vás ještě nikdy neslyšeli.
Jsme pětičlenná kapela z Prahy hrající progresivní metal v moderním pojetí, takže kombinujeme prvky více stylů jako metalcore, djent a alternative s důrazem na melodii, kontrasty a dynamiku. Pokud máte rádi kapely jako Textures nebo Periphery, naše hudba je přesně pro vás.

Jaký je váš největší dosavadní úspěch? Koncertní, albový nebo jiný.
Vypíchnout musíme hned tři highlighty. Koncertně jsme zažili největší úspěch při hraní na hlavní stagi festivalu Brutal Assault, kam nás pořadatelé pozvali, aniž bychom měli venku jediný song. Dále jsme pak neskutečně pyšní na náš nový singl, který vychází teď 30. září, a ve kterém naši hudbu posouváme zase na vyšší level. No a nakonec ve výčtu úspěchů samozřejmě nesmíme zapomenout na účast ve finále Spark Fresh Blood :)


Jaké jsou vaše ambice, jinými slovy, na jakou metu byste chtěli dosáhnout?
Především dělat muziku tak, aby plně obstála při srovnání s top zahraniční produkcí, a na kterou bychom mohli být i po letech pyšní. S tou pak objíždět přední české i evropské festivaly a klubové akce, které dávají smysl. A hlavně se tím bavit!

Jaké kapely považujete za svůj vzor?
V začátcích nás nejvíc ovlivnili již výše zmínění průkopníci tvrdšího pojetí prog metalu Textures, Periphery nebo třeba Gojira. Čím dál víc však ale čerpáme inspiraci i mimo metal a na naší nové tvorbě to bude určitě znát.

Hráli jste už někdy v Brně? Máte s ním spojenou nějakou historku z natáčení?
V Brně jsme hráli jednou jedinkrát, a to v roce 2012 hned jako úplně první koncert po vzniku Rise of Surya. Potom jsme jezdili deset let všude možně po republice, ale do Brna si už znovu netroufli. O to víc se teď těšíme!

Nový Spark
venku od 1. března
Kalendář akcí
29.03. CULT OF LUNA, RUSSIAN CIRCLES, SVALBARD
06.04. WARBRINGER, EVIL INVADERS, SCHIZOPHRENIA, guest
13.04. BROTHER FIRETRIBE
13.04. LIK, MASS WORSHIP
18.04. LOUDNESS
18.04. WELSHLY ARMS
21.04. RHAPSODY OF FIRE
26.04. AVRIL LAVIGNE
03.05. SWALLOW THE SUN, AVATARIUM, SHORES OF NULL
10.05. SABATON
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace