Nový Spark
venku od 1. března
FIVE FINGER DEATH PUNCH mluví o dvojalbu: „Teď nemůžeme sundat nohu z plynu“

FIVE FINGER DEATH PUNCH mluví o dvojalbu: „Teď nemůžeme sundat nohu z plynu“

Kytarista americké úderky FIVE FINGER DEATCH PUNCH Zoltan Bathory nedávno promluvil do minnesotského radia 93X o albu „War Is The Answer“ z roku 2009. Tehdy prý tekla krev i pot. Spolu s albem se taky zrodily jedny z nejdivočejších historek.

K tématu pracovní etiky kapely se Bathory vyjádřil rovněž: „Miluju to, co dělám. To je tajemství života – pokud děláte, co milujete. Můžu mluvit za nás za všechny, tohle jsme chtěli dělat celý život. A teď je to tu, takže teď není správný čas pro sundávání nohy. Takže ne, nechtěli jsme si brát volno, ale tahle covidová situace mi umožnila poprvé za patnáct let zůstat doma. A náš nový kytarista Andy James je tu se mnou, takže jamujeme a píšeme novou hudbu. To je další věc, když nemůžeme tourovat, prostě uděláme nahrávku. Anebo rovnou dvojalbum?“

Druhá část největších hitů 5FDP pod názvem „A Decade Of Destruction - Volume 2“ vyšla loni v říjnu. Obsahuje mimo jiné čtyři nevydané kousky: „Broken World“, remix „Bad Company“ od Steva Aokiho, remix „Wash It All Away“ z rukou Joe Hahna, remix „Trouble“ od Felmaxe a také novou akustickou verzi písně "Wrong Side Of Heaven“.

Loni v říjnu FIVE FINGER DEATH PUNCH rovněž potvrdili, že se ve stejném roce v únoru rozešli s kytaristou Jasonem Hookem. Tou dobou kapela absolvovala vyprodané tou po arénách Evropy. Od té doby za něj zaskakuje zmíněný britský muzikant Andy James, který se rovněž podílel na songu „Broken World“.

O produkci posledního alba „F8“ (2020) se postaral Kanaďan Kevin Churko, který aktuálně v Las Vegas vlastní své soukromé studio The Hideout Recording Studio. O bicí se postaral Charlie "The Engine" Engen, který si střihnul živý debut s kapelou během podzimu 2018, když kapela řádila po boku BREAKING BENJAMIN. Album je následníkem „And Justice For None“(2018) a symbolizuje konečnou střízlivost zpěváka Ivana Moodyho, který má za sebou téměř smrtící boj se závislostí na alkoholu. Zároveň se tou dobou ze skupiny odporoučel bubeník Jeremy Spencer, který jako důvod uvedl fyzické komplikace.

Nový Spark
venku od 1. března
Kalendář akcí
06.03. AMARANTHE, DRAGONFORCE, INFECTED RAIN
06.03. AVATAR
08.03. WARKINGS
08.03. MESHUGGAH
08.03. PROTHEUS, KOMUNÁL
09.03. PROTHEUS, KOMUNÁL
11.03. IDLES
13.03. AVATAR
14.03. THERION
14.03. FIREWIND, MASTERPLAN
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace