Nový Spark
venku od 1. března
FORREST JUMP se vrací s coverem „Zafúkané“

FORREST JUMP se vrací s coverem „Zafúkané“

Čekání na první zvukovou stopu znovuzrozených FORREST JUMP je u konce. Kapela vypouští první singl, který zároveň doplní videoklipem z dílny Jirky Kobylanského. Poprvé v historii kapely se jedná o převzatou věc a fanoušci kapely můžou být výběrem lehce překvapeni.

„Kromě tohoto songu máme připraveno několik písní autorských a původně jsme vůbec o vydání coveru jako prvního singlu nepřemýšleli. ‘Zafúkané‘ je ale tak silná skladba, že když bicmen Pepa Cigánek prohlásil „proč vlastně ne?“, šli jsme do toho. Má to pro nás i symboliku v tom, že FORREST JUMP ještě nikdy oficiálně cover songu nenahráli, takže se to s novou sestavou samo nabízelo. A povzbuzení od kluků z FLERET nás taky nakoplo správným směrem,“ komentuje důvody výběru frontman Pepa Michálek.


Aranže předělávky dostal na starost kytarista Michal Stochleba, kterého fanoušci můžou znát z kapel SUNSET TRAIL nebo HAZYDECAY, a který spolu s basistou Kubou Ticháčkem vytvořil zbrusu novou strunnou sekci Forrest Jump. „Písnička ‘Zafúkané’ mě provází v podstatě celý život. Je to jeden z těch songů, bez kterých se neobejde žádná táboráková akce, takže jsem byl hodně rád, když jsem zjistil, že Pepa jej má stejně rád jako já. Chtěli jsme té písni a vlastně i klukům z FLERET vzdát hold a zároveň do ní otisknout svůj rukopis,“ dodává k tématu Michal.

Obrazovou stránku věci obstaral dlouholetý kamarád a spolupracovník kapely Jirka Kobylanský. „Song samozřejmě navádí k myšlence cesty zafúkanou krajinou za krásnou ženou někde v malebnej chalůpce, nakonec jsme si ale řekli, že by to bylo příliš jednoduché. Rozhodl jsem se tedy, že fanoušky překvapíme a onou krásnou ženou v chaloupce bude samotný Hrach, potažmo celá kapela FLERET, jež se uvolila k účinkování v našem klipu,“ usmívá se režisér, kameraman a střihač v jedné osobě a pokračuje: „Většinu času jsem se však snažil o symboliku samotného těžkého putování jednotlivých členů kapely, jde o jakousi metaforu cesty životem, na niž se potkají staří známí i neznámí a od tohoto momentu se již na tuto cestu vydávají společně, stejně jako je tomu v případě FORREST JUMP,“ prozradil Jirka Kobylanský.

Kapela FORREST JUMP se už v nové sestavě pilně věnuje koncertování, v létě ji bude možné vidět na festivalových pódiích.

Nový Spark
venku od 1. března
Kalendář akcí
24.03. APOCALYPTICA, EPICA
25.03. CANNIBAL CORPSE, DARK FUNERAL, INGESTED, STORMRULER
29.03. CULT OF LUNA, RUSSIAN CIRCLES, SVALBARD
06.04. WARBRINGER, EVIL INVADERS, SCHIZOPHRENIA, guest
13.04. BROTHER FIRETRIBE
13.04. LIK, MASS WORSHIP
18.04. LOUDNESS
18.04. WELSHLY ARMS
21.04. RHAPSODY OF FIRE
26.04. AVRIL LAVIGNE
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace