Nový Spark
venku od 3. ledna
Obří francouzský festival Hellfest letos opět neproběhne

Obří francouzský festival Hellfest letos opět neproběhne

Festival Hellfest, jehož loňský ročník byl kvůli pandemii COVID-19 posunut na letošní červen, se neuskuteční ani letos. Akce by měla proběhnout v létě 2022.

Letní festivalová sezóna začíná dramaticky blednout. Měsíc poté, co bylo ohlášeno zrušení legendárního britského Glastonbury, potkal podobný osud i Hellfest. Festival se měl konat v termínu 18. – 20. června v Clissonu ve Francii. Vystoupit měli např. DEFTONES, FAITH NO MORE, SYSTEM OF A DOWN, JUDAS PRIEST, KORN, DEEP PURPLE, VOLBEAT, AIRBOURNE nebo THE OFFSPRING.

Francouzská vláda umožnila konání festivalů, ovšem se zásadními restrikcemi pěti tisíc sedících lidí a udržování rozestupů. Organizátoři vydali stanovisko, v němž uvedli: „Nejistota ohledně zdravotní situace a nejnovější vládní nařízení nás nutí zrušit ročník Hellfestu v roce 2021. Nedokážeme si představit pořádat festival pro 5 000 sedících návštěvníků, kteří by byli náhodně vybráni z 60 000 držitelů 3denních vstupenek. To by bylo kacířství. Tyto požadavky tedy znemožňují organizaci festivalu v 2021 a nutí nás znovu odložit chystaný ročník. Nechceme vinit vládu. Jsme si dobře vědomi, že zdravotní situace vyžaduje, aby všichni byli opatrní. Tato opatření jsou však víceméně stejná jako v loňském roce, což bude mít za následek ‚mrtvé léto‘ pro festivaly a kulturu obecně.“

„Budoucnost Hellfestu je v ohrožení opět bude záviset na vaší solidaritě a důvěře, která nás přes tuto bouři, doufejme, dostane,“ vyslovili se pořadatelé.

Nový Spark
venku od 3. ledna
Kalendář akcí
23.04. HELLOWEEN
18.06. GUNS N‘ ROSES
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace