Nový Spark
venku od 1. března
Obří francouzský festival Hellfest letos opět neproběhne

Obří francouzský festival Hellfest letos opět neproběhne

Festival Hellfest, jehož loňský ročník byl kvůli pandemii COVID-19 posunut na letošní červen, se neuskuteční ani letos. Akce by měla proběhnout v létě 2022.

Letní festivalová sezóna začíná dramaticky blednout. Měsíc poté, co bylo ohlášeno zrušení legendárního britského Glastonbury, potkal podobný osud i Hellfest. Festival se měl konat v termínu 18. – 20. června v Clissonu ve Francii. Vystoupit měli např. DEFTONES, FAITH NO MORE, SYSTEM OF A DOWN, JUDAS PRIEST, KORN, DEEP PURPLE, VOLBEAT, AIRBOURNE nebo THE OFFSPRING.

Francouzská vláda umožnila konání festivalů, ovšem se zásadními restrikcemi pěti tisíc sedících lidí a udržování rozestupů. Organizátoři vydali stanovisko, v němž uvedli: „Nejistota ohledně zdravotní situace a nejnovější vládní nařízení nás nutí zrušit ročník Hellfestu v roce 2021. Nedokážeme si představit pořádat festival pro 5 000 sedících návštěvníků, kteří by byli náhodně vybráni z 60 000 držitelů 3denních vstupenek. To by bylo kacířství. Tyto požadavky tedy znemožňují organizaci festivalu v 2021 a nutí nás znovu odložit chystaný ročník. Nechceme vinit vládu. Jsme si dobře vědomi, že zdravotní situace vyžaduje, aby všichni byli opatrní. Tato opatření jsou však víceméně stejná jako v loňském roce, což bude mít za následek ‚mrtvé léto‘ pro festivaly a kulturu obecně.“

„Budoucnost Hellfestu je v ohrožení opět bude záviset na vaší solidaritě a důvěře, která nás přes tuto bouři, doufejme, dostane,“ vyslovili se pořadatelé.

Nový Spark
venku od 1. března
Kalendář akcí
05.05. HELLOWEEN
28.05. LIVESTREAM NIGHTWISH
18.09. PRIMAL FEAR
20.09. PRIMAL FEAR
21.09. FROG LEAP
22.09. AXEL RUDI PELL
25.09. AXEL RUDI PELL
08.10. TWILIGHT FORCE
26.10. FLESHGOD APOCALYPSE, EX DEO
31.10. FAUN
A co FAKKER!?
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace