Nový Spark
venku od 1. července
Frontman EYEHATEGOD Mike Williams IX potřebuje transplantaci jater

Frontman EYEHATEGOD Mike Williams IX potřebuje transplantaci jater

Z tábora sludgemetalové legendy EYEHATEGOD k nám přichází smutné zprávy ohledně zdraví frontmana Mika Williamse IX. Bylo nám známo, že si zpěvák prochází jistými zdravotními problémy, protože kapela zrušila svou účast na letošním Brutal Assaultu a na dalších koncertech ho za mikrofonem vystřídali Randy Blythe a Phil Anselmo. Nicméně nikdo z nás asi nepředvídal, jak tyto problémy budou závažné. Mikovy totiž v říjnu selhaly játra a nyní musí podstoupit životě důležitou transplantaci jater. Krom toho mu zjistili ještě selhávající ledviny, vnitřní krvácení a od té doby zůstává hospitalizovaný. Jeho problémy s játry se táhnou již do roku 2014, kdy mu byla stanovena diagnóza, že se nedožije dalšího roku. Nicméně můžete podpořit jeho boj a něco věnovat crowdfundingové kampaňi na TÉTO ADRESE, kterou založila jeho manželka. Dle jejích slov: „Sami už to nezvládneme. Náklady jsou astronomické a ohromující. Máme horu účtů za lékařskou péči, které musí být zaplacené, aby se jeho transplantace neodchýlila. Mike nebyl schopný jet na turné a my jsme si museli vzít hodně volna, abychom se o něj mohli starat. Tudíž se náš příjem propadl a naše náklady ohromně vzrostly“.

Mike je klenotem metalové scény. Jeho nezaměnitelný zpěv a poetické texty zdobí tvorbu nejen EYEHATEGOD, ale i CORRECTIONS HOUSE, ARSON ANTHEM či OUTLAW ORDER. Za život se porval s heroinovou a metadonovou závislostí, autoritou, vězením a ani čirá destruktivní síla hurikánu Katrina, která zdemolovala jeho dům, nedokázala zlomit jeho duši. Již skoro 30 let nás obohacuje fantastickou hudbou, takže nyní je čas abychom dali něco nazpátek. Takže prosím darujte pokud to jde, sdílejte tuto stránku a držte palce.

Níže si můžete přečíst zprávu, kterou napsala jeho manželka:

Mnozí z vás jsou si již vědomi, že Michael poslední dva roky bojuje se závažnými zdravotními problémy. Ale co většina z vás neví, je to, jak jsou tyto problémy opravdu vážné. Za tuhle strašnou dobu se o jeho situaci dovědělo jen pár lidí. I když nenávidí představu žádání druhých o pomoc, tak je pravdou, že nyní vaší pomoc potřebuje více než kdy předtím. A jeho přátelé, rodina a fanoušci si zaslouží vědět, co se přesně děje s ním a jeho zdravím. Vím, že se v posledních dnech nakupilo spousty otázek a taky hrubě nepřesných informací, takže se budu snažit podat obecný přehled.

Michael byl hospitalizovaný v prosinci 2014 v Texasu, když byl na turné s CORRECTIONS HOUSE. Doktor mu sdělil, že jeho játra selhávají a že nepřežije další rok. Ihned se vrátil do New Orleans, aby svou diagnózu zkonzultoval s jedním z nejlepších specialistů v Americe. A i když mu byla diagnostikovaná ciróza jater, tak mu lékař dal naději a povzbudil ho, že se musí pustit do nejtvrdšího boje svého života.

Během dalšího roku se jeho funkce jater začala zlepšovat díky změnám v jeho jídelníčku a životním stylu. Dokonce mu bylo dovoleno, aby se vydal s EHG na evropské turné v červnu 2015. Ale po svém návratu byl hospitalizovaný na další tři týdny. Po několika dalších dnech strávených v nemocnici se zdálo, že se jeho kondice začíná stabilizovat. V dubnu 2016 opět vyrazil s EHG na evropské turné. Z turné mu zbývalo už jen pár posledních koncertů, ale našli ho v hotelovém pokoji nereagujícího a v bezvědomí. Byl převezen do nemocnice v Kentucky a byl připojen k přístrojům na udržení životních funkcí. Avšak neuvěřitelně zabojoval a za pár dní se probudil z komatu a byl schopen sám dýchat. O dva týdny později jsme se vrátili do New Orleans, abychom se poradili se specialistou. Bylo zřejmé, že jeho játra se nehojí dostatečně rychle, aby s nimi dokázal přežít. Transplantace jater byla tudíž jediným řešením.

A tak začala naše cesta, abychom dostali jeho jméno na seznam příjemců. Nebyl to vůbec lehký úkon. Prošel si hromadou rozhovorů, testů, konzultacemi s terapeuty, radiology, odborníky na výživu, srdce, játra, ledviny a nemoci; jen abychom vyjmenovali pár. Dokonce musel odevzdávat vzorky krve a moči dvakrát týdně.

Destátého října 2016 byl přijat do koronární péče. Zvracel krev a krom vnitřního krvácení mu bylo zjištěno, že jeho játra a ledviny selhávají. Byl připojen k přístrojům a na dialýzu. Čirou silou a odhodláním byl nakonec schopen fungovat bez pomoci přístrojů. Řekli nám, že z nemocnice neodejde bez nových jater. Jeho případ byl předložen před komisi a byl schválen pro seznam čekatelů na transplantaci. A od té doby je stále hospitalizovaný.

Sami už to nezvládneme. Náklady jsou astronomické a ohromující. Máme horu účtů za lékařskou péči, které musí být zaplacené, aby se jeho transplantace neodchýlila. A protože žijeme několik mílí od nemocnice, tak si musíme v okolí pronajmout byt po dobu tři až šesti měsíců po jeho operaci. Jeho měsíční předpisy stojí přes 900 dolarů. Mike nebyl schopný jet na turné a my jsme si museli vzít hodně volna, abychom se o něj mohli starat. Tudíž se náš příjem propadl a naše náklady ohromně vzrostly.

Prosím pomožte, ať můj manžel dostane játra. Bojoval dlouze a těžce. Budu jeho situaci aktualizovat tak často, jak je to možné, aby všichni byli informovaní o jeho stavu a pokroku. Pokud v této době nejste schopni darovat, tak se o jeho příběh prosím podělte s ostatními a mějte nás ve svých myšlenkách. Děkujeme Vám všem.

Aktualizace z 20.11. 2016:

Wow. Jste nejlepší! Bylo nesmírně těžkým rozhodnutím, když jsem s jeho příběhem podělila s veřejností. Strašně jsem se bála, když jsem to zveřejnila na Facebooku, protože jsem čekala haldu negativních komentářů, které se vždycky objeví, když jde do Mikovo zdraví. Ta neuvěřitelná záplava podpory mi vehnala slzy do očí. Musím být upřímná a přiznat, že jsem si dlouze zabrečela. Ronila jsem slzy, které jsem dlouho zadržovala. Poprvé se konečně cítím silná, protože jste mi s tímhle milníkem pomohli.

V prvních 24. hodinách jste darovali natolik, že budeme moct zaplatit pojišťovně a zbavit se pár účtů. Každý den se jeho výdaje akumulují, takže nadále sdílejte tuto stránku. Znovu jsem nabyla naděje, že se Michael z toho dostane silnější než kdy předtím. Za vše vám hluboce děkuji.

Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
05.07. JACK WHITE
07.07. MASTERS OF ROCK 2022
13.07. KISS
22.07. PEARL JAM
25.07. GOJIRA, ALIEN WEAPONRY, EMPLOYED TO SERVE
28.07. SLIPKNOT
28.07. BENÁTSKÁ!
29.07. OSTRAVA V PLAMENECH 2022
09.08. BRUTAL ASSAULT
14.08. LIMP BIZKIT
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace