Nový Spark
venku od 1. června
Frontman PEARL JAM zavzpomínal na parťáka Chrise Cornella

Frontman PEARL JAM zavzpomínal na parťáka Chrise Cornella

Eddie Vedder se v rozhovoru s Howardem Sternem rozhovořil o zesnulém frontmanovi SOUNDGARDEN a o tom, jak jej ztráta přítele ovlivnila. Chris Cornell si v roce 2017 vzal život.

„Stále jsem se s tím úplně nevypořádal,“ prozradil zpěvák a kytarista PEARL JAM. „Dlouho jsem to popíral. Jen jsem byl vyděšený z toho, k čemu bych dospěl, kdybych si povolil cítit to, co jsem v tu chvíli potřeboval cítit nebo co jsem instinktivně chtěl cítit a jak moc temné by to bylo. Jelikož jsem ho za posledních 10 let nevídal tak často, asi jen čtyřikrát nebo pětkrát a obvykle na koncertě, pořád jsem se s tím úplně nevypořádal. Bude to chtít čas.“

Kromě toho, že oba hráli v kapelách ze silné seattleské grungeové líhně, se společně potkali na eponymním albu TEMPLE OF THE DOG. Podle Eddieho byli s Chrisem blízkými přáteli nejen proto, že se oba pohybovali na hudební scéně. „Potkávali jsme se i mimo kapelu, možná dokonce víc, než jsem vídal své spoluhráče. Chodili jsme túry nebo jsme vyráželi na horských kolech nebo jsme v dešti venčili psa a popíjeli u toho mizerný pivka. Bylo to hodně v pohodě.“

Nový Spark
venku od 1. června
Kalendář akcí
24.06. BASINFIREFEST
27.06. BLUDFEST 2026: YUNGBLUD, BIFFY CLYRO, PRIMAL SCREAM
29.06. DOGSTAR
30.06. ALICE COOPER
02.07. A PERFECT CIRCLE
06.07. ZZ TOP
07.07. IDLES
16.07. MASTERS OF ROCK
02.08. JUDAS PRIEST
12.08. ALIEN ANT FARM
A co FAKKER!?
logo