Nový Spark
venku od 1. června
FROSTBITE ORCKINGS – První metalová kapela na světě vytvořená umělou inteligencí vydává muziku

FROSTBITE ORCKINGS – První metalová kapela na světě vytvořená umělou inteligencí vydává muziku

Umělá inteligence a generativní AI modely jsou patrně největším fenoménem posledních měsíců, který teď s definitivní platností pronikl i do světa metalové muziky. FROSTBITE ORCKINGS si nárokují titul oficiálně první AI metalové kapely na světě.

První střípky ze života virtuální kapely metalových orků se na sociálních sítích začaly objevovat před několika měsíci, ať už šlo o animovaná videa „zpěváka“ Folkvara Jarlssona nebo informace o virtuálním Metalversu – domovu prvních AI rockových a metalových kapel na světě, jehož se můžete stát součástí, jsou-li vám blízké pojmy jako digitální měna, tokeny či NFT.

Pro hudebního fanouška je podstatné množné číslo v charakteristice Metalversa, naznačující, že FROSTBITE ORCKINGS jsou teprve první z pořadí AI metalových projektů, které mají autoři v úmyslu založit.

Virtuální kapela má své webové stránky, na nichž najdeme biografie jednotlivých členů (patrně vytvořené též umělou inteligencí), k zakoupení už je dokonce i její vlastní merch a samozřejmě nemůže chybět muzika, konkrétně rovnou klipem doplněný song „Guardians of Time“, který stylem připomene AMON AMARTH, vizuálem pak herní World of Warcraft.

Příliš dalších informací oficiálně známo není. Dle některých zdrojů za FROSTBITE ORCKINGS stojí krom vývojářů AI modelů tým muzikantů a producentů, kteří model neplnili stávajícími skladbami, nýbrž hodinami svého „jamování“, na němž se Metalverse AI učila, aby následně sama vytvořila prakticky kompletní zmixovanou skladbu, která si prý žádala už jen drobné kosmetické úpravy. Výsledek je… to vás necháme posoudit v anketě!


Jaké pocity ve vás FROSTBITE ORCKINGS zanechávají?Nový Spark
venku od 1. června
Kalendář akcí
06.06. EXODUS
07.06. SCORPIONS
12.06. PANTERA
22.06. BASINFIRE 2023
30.06. PRO-PAIN, DEADPOINT
01.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
02.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
15.07. DEEP PURPLE
16.07. HOLLYWOOD VAMPIRES
27.07. BENÁTSKÁ 2023
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace