Nový Spark
venku od 1. prosince
HAMMERFALL - 13.11.2011, Praha, KC Vltavská

HAMMERFALL - 13.11.2011, Praha, KC Vltavská

Letos již podruhé zavítali švédští HammerFall na naše území. Komu nestačilo jejich krátké červencové vystoupení na Masters of rock, měl jedinečnou příležitost vypravit se do pražského kulturního centra Vltavská, kde tahle parta 13.11. vystupovala v doprovodu tří dalších hudebních těles.

Celou akci krátce před půl osmou odstartovali švédové Death Destruction (DD), které s HammerFall pojí osoba Fredrika Larssona. „DéDéčka“ sice do programu večera stylově ne úplně zapadala, ale i tak jejich death metal sklidil u diváků docela úspěch. Bohužel kapela si vybrala i velkou porci smůly, když během jejího setu došlo k technickým problémům s mikrofonem, což muzikanty donutilo k několikaminutové instrumentální improvizaci. I přesto tahle skupina zvládla roli prvního předskokana důstojně.

Nečekaně rychle po vystoupení Death Destruction se na podiu objevila švédsko-dánská banda <strong>Amaranthe</strong>. Je sice vítané, že účinkující se vyměnili velmi svižně a nedocházelo k zbytečným časovým prodlevám, ale v tomto případě se kvapná zvuková zkouška neblaze projevila hned v první skladbě, kde nebyl slyšet ani jeden ze tři vokalistů této mladé partičky. Naštěstí se během chvíle dalo vše do pořádku a Amaranthe v čele se zpěvačkou Elize Ryd a zpěváky Jakem E Bergem a Andym Solvestromem mohli naplno spustit svůj moderně pojatý metal s prvky jak melodic deathu tak i pop rocku. Svůj set ukončili hitem Hunger, který sklidil obrovský úspěch. Amaranthe zkrátka nasadili laťku hodně vysoko.

Dalším bodem v programu byli američtí veteráni <strong>Vicious Rumors</strong>, kteří nahradili své původně avizované krajany Riot, kteří pražské vystoupení odřekli z důvodu zdravotní indispozice zpěváka. Vicious Rumors se na hudební scéně pohybují více než třicet let, přesto jejich heavy metal zní neskutečně svěže a vyzařuje obrovské množství energie. I samotní muzikanti se předvedli ve skvělé formě a celé pětici dominoval zpěvák Brian Allen, který se nebál hnát svůj hlas až do těch nejvyšších pater. Za to si tenhle spolek vysloužil obrovskou podporu publika. Tím se potvrdilo, že hudební produkce má tento večer vzestupnou tendenci. A to nejlepší mělo teprve přijít.

Po tentokrát další pauze se na jevišti objevila hlavní hvězda večera, která svůj set odstartovala otvírákem z nového alba Infected skladbou <em>Patient Zero</em>. Z nové desky, která bohužel nepatří k nejzdařilejším, zaznělo hned pět skladeb. Naštěstí <strong>HammerFall</strong> svoji show prokládali osvědčenými hity, a tak publikum z plných sil sborově odzpívávalo refrény <em>Heeding the Call</em>, <em>Renegade</em>, <em>Blood Bound</em>, <em>Last Man Standing</em> či <em>Let The Hammer Fall</em>. Kapela poměrně často obměňuje setlist, takže se dostalo i na skladby, které na koncertech tak často ke slyšení nejsou jako například <em>Steel Meets Steel</em>, T<em>he Dragon Lies Bleeding</em> nebo <em>Always Will Be</em>, ve které se kytarista Oscar Dronjak představil i jako klávesák. Svůj základní set kladiváři uzavřeli trochu překvapivě skladbou <em>The Templar Flame</em> z desky Chapter V: Unbent, Unbowed, Unbroken. A samozřejmě došlo i na přídavky v podobě <em>One More Time</em> a nepostradatelné <em>Hearts on Fire</em>, která byla definitivní tečkou za vynikajícím večerem. HammerFall hráli s obrovským nasazením a přijatelně zaplněný sál (vyprodáno nebylo, ale lidí rozhodně málo nepřišlo) dokázal vytvořit úžasnou atmosféru na kterou se nezapomíná. 

PS: Mile překvapila i KC Vltavská. Teplota zde byla přijatelná a člověk se necítil jako v sauně. A to se v případě tohoto kulturáku, tak často nestává.

Playlist HammerFall (bez záruky): <em>Patient Zero, Heeding The Call, Any Means Necessary, B.Y.H. (Bang Your Head, Blood Bound, Let´s Get It On, Last Man Standing, Renegade, Always Will Be, Dia De Los Muertos, Riders Of The Storm, Steel Meets Steel, Legacy Of Kings, Let The Hammer Fall, The Dragon Lies Bleeding, The Templar Flame, přídavky: One More Time, Hearts On Fire</em>

Nový Spark
venku od 1. prosince
Kalendář akcí
23.04. HELLOWEEN
18.06. GUNS N‘ ROSES
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace