Nový Spark
venku od 1. února
HARAKIRI FOR THE SKY: Dusivý démon na hrudi

HARAKIRI FOR THE SKY: Dusivý démon na hrudi

HARAKIRI FOR THE SKY přichází s novou řadovkou. Album je podle samotné kapely mnohem smutnější a depresivní. „Většina materiálu byla napsána už v roce 2019 a samotné texty byly jistou předzvěstí toho, co se může v příští krátké době stát, a bohužel k jejich naplnění také došlo,“ říká Michael „JJ“ V. Wahntraum.

Děsivá představa nahánějící mráz po zádech, přičemž rozum ví, že bubáci (nejspíš) nejsou, a přece si je nejbystřejší část těla vytváří. Usadí se, mohutnějí a zírají neviditelnýma očima na znepokojenou tvář na polštáři. Čekají na zlom, kdy smysly přestanou poslouchat, kdy se spánek poddá noci a z člověka zůstane jenom křehká skořápka. Podobný zážitek otiskl JJ do názvu nové řadovky.


„Výraz Maere pochází ze staré angličtiny, jde o ducha nebo démona, který ti metaforicky sedí během spánku na hrudi a vyvolává zlé sny. Právě z tohoto výrazu se odvodilo anglické spojení noční můra (nightmare – pozn. aut.). Titul souvisí hodně s napsanými texty, jejichž obsah mě během noci tíží a nedopřává mi klidný spánek,“ vysvětluje JJ.

Kompletní rozhovor s HARAKIRI FOR THE SKY najdete v aktuálním lednovém Sparku. Nové album vychází 29. ledna.

Nový Spark
venku od 1. února
Kalendář akcí
05.05. HELLOWEEN
28.05. LIVESTREAM NIGHTWISH
18.09. PRIMAL FEAR
20.09. PRIMAL FEAR
21.09. FROG LEAP
22.09. AXEL RUDI PELL
25.09. AXEL RUDI PELL
08.10. TWILIGHT FORCE
26.10. FLESHGOD APOCALYPSE, EX DEO
31.10. FAUN
A co FAKKER!?
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace